1. 0.
  amin maalouf'un semerkant 'ı ile aynı kahramanları ve dönemi anlatan ama çelişen eserdir.okunmalıdır
  2 ... olric
 2. 1.
  Hasan Sabbahın zekasına hayran olduğum ve insanlarında bu kadar saf olmalarına hayet ettiğim okurken "vay be" dediğim tarih bilgisinin yanısıra sürükleyici olan bir kitap.semerkent okunduktan sora daha bi zevkle okunur fakat bazı kısımları çelişir.
  1 ... khaos
 3. 2.
  hasan sabbah'ın kitapta çizilen karakter haliyle tüyler ürpertici bir şekilde raistlin majere'e benzemesi karşısında söyleyecek laf bulamamaktayım. bunun dışında, kitap her ne kadar gerçek tarihsel olaylara fazla dayanmasa da, sabbah'ın, "denemediğimi mi sanıyorsun? insanlara hakikati anlatabilmek için yıllarca kelle koltukta gezdim, defalarce ölümden kaçtım.. insanlar gerçekleri duymak istemiyordu, bu yüzden ben de onlara istedikleri şeyleri veriyorum artık" lafı oldukça sürükleyici ve ilham vericidir. elbette gerçekte şeytani bir teröristti ve kitabı okurken de bu yüzden gerçekte sabbah'ın kim olduğunu unutmamak gerek.
  -1 ... mikserde yuzen balik
 4. 3.
  okurken hasan sabbah'ın adiliğine ve zekasına hayran kaldığım roman.tarihi roman severlere şiddetle tavsiye edilebilcek bir eser.
  ... rita repulsa
 5. 4.
  okuduğum 2 hafta içerisinde beni çok farklı dünyalara götürmüş bir kitaptır. yaptıklarını tasvip etmek mümkün değil, ama Hasan sabbah bir insanın düşünce ufkunun ne kadar geniş olduğunu herkese gösteriyor. kafasına koyduğu şeyi, her ne pahasına olursa olsun yapmaya çalışıyor. tek başına kurduğu bir toplulukla koskoca bir imparatorluğa kafa tutuyor. insanlara yaptıklarını ve yaptırdıklarını okudukça kitabın sonunda "mekanın cehennemin yedi kat dibi olsun Sabbah" demekten kendinizi alamıyorsunuz.
  1 -1 ... yakupss
 6. 5.
  kötü çeviri kurbanı onlarca tarihi romandan biri.
  1 ... peter panzehir
 7. 6.
  okuduğum en iyi kitapların arasına girebilen tarihi roman. ana karaktere ne kadar sövsem de herkes gibi ben de hayran kaldım hasan sabbah ın zekasına. ama kitabın insana bişey katmamasını dilerim.
  orsbu çocuğusun hasan sabbah!
  2 -4 ... goruntuvarsesyok
 8. 7.
  okuduğumda olayların görünmeyen yüzüne daha bir dikkatle bakma gereği duyduğum ve "bir şey bize anlatılırken aslında bizen neler saklanıyor?" sorusuna anlam verdiğim kitap.
  ... ferhengnus
 9. 8.
  etkileyici bir dil ile yazılmış tarihi roman. hasan sabbah'ın zekasına hayran olmamak mümkün değildir. ayrıca kitabın dili öyle alıp götürüyor ki insanı, kitapta tasvir edilen cennet bahcelerinde görüyorsunuz kendinizi.
  1 ... demokles
 10. 9.
  Hasan Sabbah'ı tanımayan aciz beyinlerin "fedai"dedikleri haşhaş almış kimselerin "hasan sabbah"ın emriyle kendini aşşağıya attığı terörizmin başlangıcı olan kaledir.
  Hasan sabbah'ın sahte cenneti adlı bir kitapda yazılabilir,yazılması muhtemeldir.
  Ezberci tarih anlayışının bir ürünüdür.
  1 -1 ... coksoktunazcek