1. ?.
  istanbul ataşehir de 30 yıllığına 305 bin tl kira bedeli ile fb ye verilen arsa, kadıköy belediye meclisi tarafından satışa çıkartılıyor, tabi kıyakların ardı arkası kesilmiyor çünkü satışa çıkan bu arsa için ihaleye yalnızca fb spor kulübü girebilecek, nedeni ise 30 yıllığına zaten kiralanmış arsaya başka talibin çıkması mümkün değil, böylece fb ye kıyağın kıyağı yapılmış olacak tabi bu kıyağın neticesinde kadıköy belediyesi maddi olarak zarar uğrayacak çünkü ihaleye başka bir firma girmeyeceği için fb nin verdiği rakam kabul edilmek zorunda kalınacak. işin ilginç yanı satışa onay veren belediye meclis üyelerinin çoğunluğunun fb li va hatta kongre üyesi olması.
  karşılığında mecidiyeköy gibi çok değerli bir semtte ki ali sami yen stadının kullanım hakkını devretmemize rağmen "galatasaray a aslantepe peşkeş çekiliyor" diye zırlayanların aynı duyarlılığı bu olayda gösterip gösterilmeyeceği merak konusudur.

  tabi bu yazılanlar hayal ürünü değildir, okuyun görün;

  (bkz: http://www.hurriyet.com.t...tbol/12704529.asp?gid=229)
  5 -10 ... ponzi sureci
 2. ?.
  ücreti ödendikten sonra ki 30 yıllık kira için yıllık 305bin tl ödenmiş, ortada kıyak filan yoktur olamazda. ücreti verilen bir şeyin nasıl kıyak olarak gösterildiği tamamen anti-fener medyanın eseridir.
  6 -7 ... doc dr c sinan sagiroglu
 3. ?.
  anlamayanlara tekrar ediyorum, önce 30 yıllığına fb ye kiralanıyor, sonra satışa çıkıyor, 30 yıl başkasına kiralandığını bile bile kim ihaleye girer, sorarım size!

  cevap vereyim düşünme; kimse girmez çünkü o araziyi satın alsan dahi 30 yıl başkasının elinde o arazi, üstelik kira bedeli de sabit kalacak yani giren firma 30 yıl boyunca zarar edecek. ha yine anlamadıysan, git dr. gözük.
  2 -9 ... ponzi sureci
 4. ?.
  daha henüz arazinin ihalesine dair katılmamış bir kulübe bok atmanın ne kadar kolay olduğunu gösteren bir haber. arazi kimin şu anda toki'nin. toki ne yapmış son yıllarda? türkiyenin önde gelen kulüplerinden birine peşkeşin katmerlisini çekmiş. (#3939369) okumak zor olmasa gerek! ortalıkta hiçbir şey yokken, 30 yıllığına kiraladığı arazinin kirasını takır takır öderken, henüz ihaleye katılmamış iken bu toz duman niyedir? tabiki hazımsızlıktır. tabiki objektiflikten çıkıp yanlılıktır...

  ortada bir kıyak yoktur. yapılanı fenerbaheçe değil bir şirket olarak düşünün. gidip 30 yıllığına kiralıyor. sonra satış ihalesi açılacak. ihale açılırken sadece 2 (yazı ile iki) kişi fenerbahçe kongre üyesi. yani geri kalanın akıbeti belirsiz. işte bu iki kişi koskoca belediyeyi ,imar yetkililerini, devleti, toki'yi yönlendirebiliyor öyle mi? adama götüyle gülerler...
  6 -6 ... doc dr c sinan sagiroglu
 5. ?.
  bu arsa ihalesine tek alıcı gireceğinden, ve ihale bedelinin düşük kalacağından, belediye zararda olmasın?

  ayrıca galatasaray a verilen arazinin karşılığjnda mecidiyeköy deki ali sami yen stadı nın arazisi karşılık olarak veriliyor, peki hangi arazi daha değerlidir, mecidiyeköy de ki mi, yoksa aslantepe de ki mi? bir parça istanbul ı bilmek yetelidir bu soru için.
  2 -5 ... ponzi sureci
 6. ?.
  mecediyeköy arazisi: galatasaray'ın kiraladığı arazi. ali sami yen stadının arazisi.
  kiralamak: sahibinin belirli haklarının kullanımının ücret veya takas yoluyla devretmesi.
  fb ye katmerli kıyak: anti-fener medyasının ve yazarların ağzının suyunu akıta akıta etrafa kinlerini kustuğu henüz bir sonucunun olmadığı haber. (aynı zamanda tanım)
  4 -4 ... doc dr c sinan sagiroglu
 7. ?.
  gs'ye arazi, hadi onu sayma alisamiyen geri veriliyor, sonra stadı devlet yapıyor, gs'nin cebinden dünyanın en değersiz para biriminin kuruşu bile çıkmıyor ve bu kıyak olmuyor da, Fenerbahçe'nin para ödeyerek aldığı arazi ve kendi imkanlarıyla yaptığı tesisler kıyak oluyor. hadi canım sen de..
  4 -4 ... tuckleberry
 8. ?.
  bir seyi cok isteyen degil, degerini veren alir.

  fenerbahce elbet degerini vermedigi seyi almayacaktir.

  ayrica devletin yardimci olmadigi bir tek fenerbahce kalmisti 3 büyüklerden, adalet yerini buldu.
  3 -3 ... kapucino
 9. ?.
  sallama haber uyduranların varlığını, bunların tıpkı bazı yazarlar gibi memleketimden bihaber gezdiğini ve utanmadan bizi galatasaray ile aynı kefeye koyanların olduğunu gösteren haberdir.
  taraftarlık konusunda da sakın ha bir laf etmeyin, kendinizi en çok taraftar bizde diye avutmaya devam edin, kolpa şirketlerin kolpa araştırma sonuçlarına bakıp!
  (bkz: 1000 kişiye sorduk hepsi seyrantepe dedi)
  ... gece lampulu
 10. ?.
  47 yıllığına galatasaray a verilmiş arazinin, normal piyasa da değerinin ne olacağını bilmeyen yazarımıza diyecek söz kalmamıştır, kendilerine sıhhat dileriz.
  ayrıca türkiye de hiç bir kulübe ait stad yoktur zatten, ancak kullanım hakkı vardır ve galatasaray bu kullanım hakkından vazgeçmiştir, aslantepe için bize tahsis edilen arazide kiralıktır, bunu anlamak güç olmasa gerek, aslında kavraması çok kolay; sen bir ticari işletmesin 10,000 tl lik değer karşılğında 4.000 tl lik değer alırmısın? işte burda olan odur, galatasaray çok daha değerli mecidiyeköy deki arazisinin kullanım hakkından fegata etmiş, karşılığında aslantepe yi almıştır, stadın toki tarafından yapılmasının da nedeni işte budur, mecidiyeköy ün aslantepe den daha değerleri olması, işte o değer farkını stadı yaparak karşılıyor toki.(47 yıllık kira gelirini hesaplarsanız toki veya arsayı alacak firmanın oldukça karlı olduğuortaya çıkar, zira 47 yıl galatasaray da kalsaydı çok daha az gelir elde edilirdi toki tarafından.)

  ekonomik verilerden bi haber yazarımıza, bu bilgileri vermemize vesile olduğu için teşekkür ederiz.

  ders bitti çıkabilirisiniz.
  2 -5 ... ponzi sureci