bugün

hali hazırdaki şike olayları sürüncemede bırakılan fenerbahçe nin 2011 2012 sezonundaki maçlarını hangi yüzle oynayacak olmasıdır.
Eveet...

Öncelikle.

Papermoon'da lig bizim kupa beşiktaş'ın olsun diyen, 7 mayis 2006 besiktas galatasaray maci'nda sergen yalçın ve oscar cordoba'yı harcamak pahasına birbirlerinin altına yatan, kendi taraftarlarınca bu maçı satanın anasını sikeriz diye bağırılan

http://www.youtube.com/watch?v=GXExLwGQ_GY

daha sonra görevini tamamlamış olmanın gururuyla kupayı haluk ulusoy'a götüren;

http://www.haberaktuel.co...goturdu-haberi-16523.html

Fenerbahçe şampiyon olmasın diye bursaspor'un altına yatan,

beşiktaş,

denizlispor'a teşvik gönderip biz elektrik faturası ödedik o parayla diye polise belge veren galatasaray,

bursaspor'dan aldığı teşvikle itler gibi oynayan trabzonspor gibi çıkacaktır.

Hatta onlardan daha temizdir.

Neyse editler daha fazla göt ederim birilerini şimdi 16 ağustos 2011 fc nürnberg fenerbahçe maçı'nı izliyorum.
kendilerinin bile bizzat düşünmediği yüzdür. baksana "şampiyon sahaya çıkacak" naralarıyla oraya buraya saldırıyorlar. daha dün sabah ayakları titreyen kendileri değildi sanki.*
korkutmamak için sevimli ve gülümseyen yüzlerle çıkacaklardır. yalnız yine de bazılarını acı acı bağırtır.
sahte şampiyonluk kutlamasından sonra hangi yüzle çıkıp oynadıysa yine aynı yüzle oynayacaktır.
görsel
(bkz: poker face)
" fb nin maçlarını hangi yüzle oynayacak olması dolayısıyla neden niçin izdüşümsel sebep olan gerekçe" sanki anlatım açısından daha doğru bir başlık olurdu,adeta.
(bkz: ilk derbide kucağa otururken görürsün)
fenerasyondan yüz bularak oynayabilir.*
bırakın maçlara yüzsüz çıkmayı üstüne birde şike kutlaması yapar bu camia.
(bkz: yüz ne arar la fenerbahçede)
takımından ziyade taraftarının hangi yüzle maç izlemeye gelecek olması bir sorunsaldır.

şimdi bir düşünün ;

-kulübünüz büyük ihtimal şike yapmış.
-lübünüzün başta başkanı olmak üzere bir çok yöneticisi hapiste.
-külübünüz büyük ihtimal ligin ortalarına doğru küme düşürülecek.
-külübünüz büyük ihtimal avrupa kupalarından men edilecek.

şimdi hangi yüzle maça gelip tezahürat yapacaksınız.

yalnız peşinen söyleyeyeyim. fenerbahçe taraftarını tff nin basiretsiz tutumu bu duruma düşürdü. adam gibi cezasını kesip gerekeni yapsaydı tff. fb çıkar delikanlı gibi maçlarını bank asya da oynar. gelecek yılların hesabını yapmaya başlardı.
sorunsalını sikerttiğim sorunsalıdır.
tanım: astarını bile terzilere götürenlerin oynayacağı yüzle benzer bir şekilde oynacak olması ile aynıdır.
m. ali aydınlar abileri fbnin ellerinden tutup sahaya bizzat kendisi götürür. fbliler ağladığında m. a. aydınlar abileri onların gözyaşlarını siler moral verir.
20:45 olayı ankaragücü 8-0 olaylarından sonra ligi izleyen galatasaraylılar gibi izlemeyi düşünüyorum.
FENERBAHÇEYi HALA TANIYAMAMAIŞ OLAN BUKALEMUNLARIN SERZENiŞi. KOSKOCA FENERBAHÇE SPOR KLUBÜ SENiN GiBi LiSELi ERGENLERiN LAFIYLAMI YIKILACAK DiYE SORARLAR LAN ADAMA. SAVUNDUGUNUZ TAKIMLAR SANKi SÜTDEN ÇIKMIŞ AKKAŞIK.

(bkz: GALATASARAYIN TÜRKiYEYE iLK ŞiKEYi GETiRMESi)
(bkz: TRABZONDA ŞiKE YAPACAKTI AMA PARASI YETMEMiŞ) BAK BUNA ÇOK GÜLMÜŞTÜM.

NESiNiZ LAN SiZ. BiRi KENDiNi BiR HALT SANIP KUPA BiZiM ŞAMPiYONLUK BiZiM DER. BiRi GEÇEN SENEKi SEKiZiNCiLiGi GÜNDEMDEN DÜŞÜRMEK iÇiN OLAYA MÜDAHALE OLMAYA ÇALIŞIR. HADi ANAM HADi RENGiNiZE DÖNÜN.
bir fb taraftarı olarak acıkca soyluyorum yürekleri olacaktı düşüreceklerdi ki; boyle son dakkada haksız penaltı yemiş gibi bagırmasın bukalemunlular..

biz cıkar babalar gibi oynarız bank asya liginde ama siz de adam olacak kabulleneceksiniz bu ülke gündemini ve hatta kısmen ekonomisini tek takım belirler.

(bkz: yarak var yürek yok)
iki yüzle oynarlar artık. eskisi gibi.
ezik her zaman eziktir. gecen sene nasil cikip oynadilarsa yine cikip oynarlar. adamlar da yüz yok, onur yok.
(bkz: faceless players) *
eşşek derisinden bir yüzle oynaması muhtemeldir.
biz:yüzsüz müsünüz olum siz.??
onlar:suçlu olsa düşürürlerdi..
biz: aziz yıldırımcım niye hala hapishanede?
onlar:şahıslardan klüp sorumlu tutulamaz ki derler.
biz:ulan siz adam olmazsınız..
taraftarlarından anlaşıldığı üzere gayet müsterih olacakları aşikar.

yalnız hala büyüklük naraları atmalarına bir anlam veremiyorum. bari bunu yapmayın.
ligi eksi 5 averajla bitiren büyük(!) takımlardan daha rahat oynayacağı kesindir.