bugün

etraftaki bütün ikiyüzlü vatanperverler gibi "vatanımı seviyorum" diyemeyen, demeye dili varmayan kişilerin her zaman karşı karşıya kalacağı gerçeklik. eğer burda yaşıyorsan vatanını sevdiğini söyleyeceksin. yoksa ya sev ya terk et nidalarıyla siktir edilirsin. izole edilirsin. mahrum edilirsin.
lan gene mi faşizm?
(bkz: yobazlık faşizm ve seks üçgeni)
faşizm istediğini söyletmektir.
faşizm, istediğini istediğine yapmaktır. kınıyoruz.
(bkz: türkçe konuş çok konuş)
(bkz: salaklık parayla değil doğayladır)
(bkz: monarşinin ve totaliter rejimlerin kötü yönleri)
roland barthes üstadın hastası olduğum sözü.

örneğin kemalizmi eleştirirken bile önce "ben zaten atatürkçüyüm, atatürk'e de hastayım, çok severim." demeniz gerekir. yoksa vatan haini, terörist bir orospu çocuğu kabul edilmeniz işten bile değil.

ya da komünizmi eleştirirken önce "komünizm çok iyiydi de çevresi kötüydü" gibi vicdani çıkarımlar yapmanız şart koşulur. ancak marksizmin en ideal yaşam fikri olduğunun önkabulu halinde süzme orospu çocuğu olan stalin'i eleştirebilirsiniz.

ya da ak parti'yi eleştirirken...

şaka lan şaka, siz kimsiniz ak parti'yi eleştiriyorsunuz, demokrasi düşmanları.
bir konu tartışırsınız. söyledikleriniz beğenilmemeye başlayınca karşınızdaki insan size bir şey söylemeniz için baskı kurar. onun istediğini söylemezseniz "haa anlaşıldı" deyip sözlerinizin anlamsız olduğunu kayda alır. çünkü ona göre siz artık düşmansınız.

tartışırken karşınızdaki fikirleriyle üstünlük sağlayamazsa hemen bu yola baş vurur.
- siz laik misiniz?
- laik dinsiz demektir o yüzden ben laik değilim ama devletin laik olması gerektiğine inanıyorum. yani bu ülkedeki laiklik anlayışına karşıyım.
- ha anlaşıldı kıvırtıyorsun laik değilsin.
- sağol. kim olduğumu tarif ettiniz.

örnek-2
- mecliste yemin edecek misiniz?
- meclis yemininin yanlış olduğuna inanıyorum ama kurallara uyup yemin edeceğim.
- bu yemine bağlı kalacak mısınız?
- kalmayacağım
-vay vatan haini...

bu bdp'liler böyle de sanki mecliste bunca zaman yemin edenler o yemine sadık kalmış gibi. özellikle geçmişte ülkeyi soyup soğana çevirenler rahatça o yemini ediyordu. hepsi vatanseverdi değil mi? ayrıca o yeminde sorun olduğunu herkes söyler. bana birisi atatürk milliyetçiliğine bağlı kalacağım sözcüğünü tanımlasın.
(bkz: gidelim buradan nicholas korkuyorum)
faşizm ibneliktir, tabi. utanmazsanız bkz. faşo dediğin puşt gibin ibne gibin bir şey.

tabi. bu kadar basit.

ha sorsak "esasında" bir fikrin var mı *? yok tabi. ah pardon var ya; "faşizm zorlamadır".

hayır yavşak; faşizm, komünist şerefsizlerle amerikan emperyalistlerinin ingiliz ve fransızlarla yani avrupa sömürgeci bakış açısıyla birleşip yıktığı rejimdir.

peki aslında nedir?

nedir lan bu faşizm?

allah için söyle hayatında bir defa oturup faşistlerden faşizmi öğrendin mi? "kavgam" okudun mu? "kara kitap" okudun mu? mussolininin veya hitlerin demokrasi ile nasıl seçildiğini araştırdın mı? general franco nun nasıl başa geldiğine baktın mı?

yok lan bakma. ne gerek var. puşt gibi ibne gibin bir şey işte.

bu mu?

sığsın, beyinsizsin. bilgisi olmadan fikri olan zavallısın. otladığı otlakta medeniyeti eleştiren öküzsün. amerika'nın, rusya'nın, israil'in ve avrupa'nın önüne koyduğunu yiyen hayvansın. o kadar.
internet sözlüklerinin özeti bu cümledir . bilgili bilgisiz herkesin kendini siyasi bir tarafa ait olmak zorunda hissetmesi bu sözün gerçek hayata yansımasıdır .