bugün

çünkü faşistler faşist olduklarının farkında değillerdir. kendilerini cumhuriyetçi yurtsever ulusalcı milliyetçi hatta ırkçı olarak nitelemelerine rağmen faşist oldukalarını kabul etmezler. başkalarına faşist derler ki buna da psikolojide aşağılık kompleksi denir.
kendisini, hümanist sanan beynin zırvalamasıdır bunun haricinde ulusalcı-cumhuriyetçiler-vatanseverler bu durumu asla kabul etmeyecektir.
insan psikolojisinden kaynaklı olarak kabul etmezler. 100 insandan 95 ine sor herkes iyidir, mükemmeldir, tüm kötülüklerden tenzih edilesidir, töbe haşa hiç bir piçliği yoktur insanoğlunun; ama ne hikmetse ortalıkta "şerefsiz" kaynar ve "nerededir bu şerefsizler" sorusunun cevabını da insanoğlu başkasını örnek göstererek verir. faşizmin tüm insanlık içinde kötü birşey olduğu bilinen bir gerçektir.

sonuç olarak, nasıl ki çoğu kişi * * "ben kötü biriyim, orospu çocuğunun önde gideniyim" demeyeceği gibi kötü birşeyi simgeleyen faşzimi de yine normal olarak tabir edilen faşizmi benimsemiş kişi de "ben kötü biriyim, faşizmi zirvede yaşıyorum" demez. bunun yerine klasik insan doğası kulplarını sıralamaya başlar, "ben ülkücüyüm" "ben kürtçüyüm" "ben bokum" "ben püsürüm" vs. vs. derler.
çünkü faşist kelimesinin anlamını bilmiyorlardır.

bir inanışa,
bir millete,
bir halka,
nefret besleyen kişi faşisttir. bunun lamı cimi yok.

ülkemizde özellikle kürtlere, ermenilere karşı bir düşmanlık var. inanış olarak yahudilere saldırıyoruz, budistleri ise aşağılıyoruz.

"pis kürtler,
cani ermeniler,
hain araplar,
lanetli yahudiler,
ineğe tapan budistler."

bunlar faşistliktir, ırkçılıktır. yapmayın...
--spoiler--
- Dün çarşıda kavga çıktı, sosyal faşistlerle!
+ kimlerle?
- ya, cahitabigillerle!

--spoiler--

vizontele tuuba.
Italyan olmadıkları için olabilir.
sen neden kabul etmiyorsan bu yüzden kabul etmezler.

faşist: Faşist sadece kendi düşüncesinin doğru olduğuna inanan ve diğer insanların düşüncesine saygı göstermeyen hatta diğer insanları da kendi gibi düşünmeye zorlayan insana denir.

yani sen karşındaki insana faşist diyerek onu dışlıyor ve kendinin doğru düşündüğünü düşünüyorsun.
(bkz: faşist olduğunu sözlükte anlayan yazarlar)