bugün

faşist sozluk'te yazar bunlar.
su an için varlıklarından haberdar değiliz. *

diger bir secenek için,

faşist :
Faşizm yanlısı olan kimse, görüş vb
faşizm :
1- italya'da 1922-1943 yılları arasında etkinliğini sürdüren, meslek kuruluşlarına dayanan, devlet sınırlarını genişletmeyi amaçlayan, yetkinin, tek partinin elinde toplandığı düzen. *
2- Demokratik düzenin yerine aşırı bir ulusçuluk ve baskı düzeni kurmayı amaçlayan öğreti. *
gereksiz sozluk yazarlarıdır.faşizm tanımına kafalarından uydurdukları değerleri de ekleyerek suçum neyse çekerim tarzından arabesk söylemlerle karşımıza çıkan büyük kitlenin elemanları.
Benimdir. Faşizm mutlaka ulusalcılık, milliyetçilik veya ümmetçilik barındıracak diye bir şart yoktur. Demokratik bir sistemdeki gibi herkesin sadece insan diye düşüncelerini değerlendirmek* aptalcadır. * *
toplumsal mesaj içeren veya türkiyede yaşayan diğer halklar için övücü herhangibi bi söz geçen bütün entrylerimi kötüleyen. ohaa sözlükte bukadar faşist mi varmış dedirten ezikler.

edit : insanın ülkesini sevmesi faşistlik değildir (ama herşeyi olduğu gibi, olmasını istediği gibi değil) .bizim lafımız faklılıkları kabul etmeyip herkesin kendi gibi olmasını isteyen kertenkele beyinli kişilere.
(bkz: sözlüğün x leri)
ne alaka yahu dediğim başlığımsı. elalemi yazar alırken kafatasını mı ölçmüşler, ya da nüfusu hakkında araştırma mı yapmışlar, seceresini mi sorgulamışlar, derisi, şivesi yahut dini inançları yüzünden sarı eksi oy mu vermişler? yok böyle bir şey. amaç ne peki. maksat muhabbet olsun. iyi peki olsun. he aklıma gelmişken.

nerelisin topraam?

cevap: dünyalıyım kardeş *

edit. zaten kafatasını ölçsek sen girebiliri misin bu sözlüğe yahu.. ilahi genç güldürdün beni

(bkz: ya sev ya da siktir olup git)
(bkz: dictionary history X)
insani değerlerden uzaklaşmış güruh, milliyetçilik şemsiyesi altında ırkçılık ve anti-hümanist söylemler üretirler.
sözlüğün faşistleri olduğu sürece sözlükte insani değerleri savunan yazarlarda olacaktır, buna inanıyorum. başkalarının annelerine küfretmeyi milliyetçilik sayanlar oldukları sürece bizde varız.
sözlükte epey bir çoğunluk oluşturmalarına rağmen bu başlık altında henüz kümeleşmeye cesaret edememiş kişilerin oluşturduğu topluluk. (bkz: onlar kendilerini biliyor)
(bkz: sözlükteki etiketçiler)
bana ucuz propoganda cümlelerini çağrıtıran boş sözlerden başka bir şey değildir.

eğer ortada koyulması gereken bir tepki varsa da böyle koyulmaz. madem ki sözlükte faşist yazarların olduğunu düşünüyorsun -ki yanlışlığını tartışırım. ama bu şekilde değil- ''lanet olsun dostum. bu sözlükte faşist dolu. o koca kıçlarını kaldırıp buradan defolup gitmelerini istiyorum'' şeklindeki söylemlerle sadece gülünç duruma düşersin. yineliyorum; eğer tepkini koymak istiyorsan bilgini konuşturarak, mantıklı, okunası entryler girerekte yapabilirsin bunu.

bunun dışında. geçenlerde bunun tersine ''hümanist-komünistlerin'' çoğunluğu ve gücü elinde bulundurduğu şeklinde bir cümle ilişmişti gözüme. ilginç ama kesinlikle yanlış ve hatta komik bir tespit. bu gün ülkemizde sağ partilerin de sol partilerin de oy oranları aşikardır. hatta komünist olduğunu iddia eden partilerin oy oranları, değiştiklerini iddia edenlere göre hiçtir.

hümanist-komünistler sadece böyle sanal ortamlarda ''çokmuş gibi görünürler'' ama gerçek hayatta nasıl sindirildiklerini, dağıtıldıklarını da burada uzun uzun anlatmaya hiç gerek yok.

bu ülkede gerekli desteği sağlayınca istediğin kişiyi linç edebilir, ettirebilirsin. sokağa çıkıp ''din elden gidiyor'' diye bağırırsan peşin adamla dolar. ama aynı sokağa çıkıpta ''açım, işsizim, eşit haklar istiyorum, insan gibi yaşamak istiyorum'' diye bağırırsan anarşist olursun, bölücü olursun, komünist olursun. sonun karakoldur.

ayrıca; ben türk'üm, hümanistim, komünistim de icabında. ama faşist veya ırkçı değilim.

ezbere konuşmayalım!
herkese vatan haini yaftası yapıştırmayı bir kalemde yapıp kendilerinin etiketlenmesine tepki gösteren grup oluyorlar efendim.
faşistliğin ne olduğunu bilmeyip, "türküm" diyenleri faşist olarak nitelendirenlerdir... bunlara göre kürdüm, rumum, ermeniyim demek özgür düşünce, türküm demek faşistliktir... ne farkı var ulan türküm demekle, ermeniyim demenin? ayrıca bunlar türklük kavramının ülkemizde, bir ırkı değil, bir milleti temsil ettiğini kavrayamayan kişilerdir.
her zaman tartışma konusu olan yazarlardır.
(bkz: cumingsoon)
heil jigolo!
faşizm, egemen sınıfın en sert ideolojisidir, o halde her ülkede faşistler vardır ve bunlar ülkemizde vatansever vatan hainleri olarak gözlenmektedir. tabi bir de faşizm neymiş ona bakmak gerekiyormuş, izra fikir kırıntılarımızdan arınmak için önce bilgi edinmek lazım.
(bkz: sozluk fasizmi)

tanım : sözlükte * demokrasiyi benmerkezli tek yanlı görüşe feda eden yazarlardır.
haklarında bu kadar entry girildiğini görünce entry girenlerin faşist olmadıklarını zannetmeme yol açan yazarlardır. (bkz: kınıyoruz)
acilen sözlükten uzaklaştırılmaları gereken yazarlardır.hatta önce çaylak yapılsınlar sonra silik olsunlar.
(bkz: hümanistim ben)
faşizmin anlamını bile bilmeden yazarların üstüne yapıştırmaya çalışan zihniyetlerin açtığı başlıktır.
(bkz: hep diyoruz hep diyeceğiz)
(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)

öğrenmek isteyip, kaynak soranlar için
(bkz: yakınçağ siyasal düşünceler tarihi g sabine)
bunların ağabeyleri vardır, şiddet üretirler. linçleri organize edenleri vardır, linçlerde görev alanları da vardır. bunlarda bu şiddet meraklısı, ağzı salyalı, eli döner bıçaklı-kasaturalı ağabeylerinin sanal alemdeki temsilcileridir. fikir üretmekten yoksun olup diyaloğa kapalıdırlar. polemiğe girilmeyecek türdendirler çünkü üçüncü kelimeden sonra küfretmeye, demagoji ve manipülasyona başlarlar.
genelde terörsitlere küfür eden sözlük yazarlarına yapıştırılan yakıştırma.
ne yapacaktı ya bu millet elin bölücüsüne gel buyur mu diyecekti.
kendi ırkları dışında bir isim gördüklerinde salyalarını klavyenin üzerine damlatarak, büyük bir hevesle yazmaya başlayan tiplerdir. kendilerince kendileri faşist değil, muhafazakardırlar.
her boka faşist yakıştırmasında bulunup dünyayı kurtaracağını sanan , atatürk dururken che'ye haddinden fazla ve gereksiz * muhabbet besleyen çevrelerce gerçek milliyetçilere de yapılan haksızlık yakıştırma. * *