bugün

türk halkını ve bu topraklarını savunan her gence yapıştırılan yafta. * *
(bkz: saçma başlığın provokatif ilk entrysi)
genellikle kabullenileyeen bir eylemdir bu.

genellikle diyorum, istisnası da var elbet. çok sık olmasa da kişi faşist damgası yediğinde bunu haketmediği durumlar olur, evet. karşısındaki kişinin saplantıarından ve olayları iyi analiz edememesinden dolayı kişi hiç haketmediği bir şekilde faşist damgasını damgasını yemek deyiminin hakkını verircesine yer.

ancak, yaşadığımız ülke dahilinde kendisini "tamamen hakların kardeşliğini savunan, faşist değil, atatürk milliyetçisi" olarak tanımlayan faşist sayısı hiç de azımsanacak boyutta değil. o halkların kardeşliğini savunan kişi yüzyıllarca birlikte yaşadığımız bir milletin bütün mensuplarını "türk düşmanı" olarak yaftalarken gözünü bile kırpmaz. o yağız atatürk milliyetçisi kürtlerle ilgili bütün kavram ve elementeri "pkklı" diye lanetlerken elleri bile titremez. bu topraklarda birlikte yaşamaktan yana olurlar (ben de bundan yanayım, başıma üşüşmeyin sakın, sizinle uğraşmayayım bir de) ancak birlikte kardeş kardeş yaşamaktan dem vururken kardeş(!)lrinin kendi dillerinde konuşması, televizyon ve radyo yayını yapması, gazeye/dergi çıkarması, çocuklarına kendi etnik kültürlerinden isimler vermeleri de fena derecede batar kardeşimize.

bütün bunları öznesi olan bir kişiliğe faşist denmezse kime denir?

ama yok, sorsan faşist değildir kardeş. halkların kardeşliğinden yana bir atatürk milliyetçisidir. vatanına ve milletine bağlı bir türk evladıdır.
kimse kapınıza kırmızı çarpı işareti*koymaz, ensenizden*kurşunlanmazsınız, telle*boğulmazsınız, üzerinize bomba*atılmaz. gün gelir ülkenin başbakanı*bu damgayı yiyen şerefliler için methiyeler düzer.

uzun lafın kısası, türkiye'de faşist damgası yemek, komünist damgası yemekten karlıdır. korkmayın.
orucu bozmaz.
afiyet olsun. kafatasçılık damgası ile tadı daha da güzel olur. soğuk muhafaza edilmiş şampanya ile denemeniz tavsiye edilir.
pkklı da olsa insandır diyen bir grubun vatanını savunanlara rahatlıkla yaptıkları yakıştırma. bir yerlerine koyayım böyle insanların. lan adam dağda asker öldürünce "yazıkkk insan o abisi." diyorlar ama sen "bu ülke bölünmez böleni bölerim" diyorsun faşist oluyorsun. mesela bu başlığa ben ve benim gibi fikirlere sahip insanların yazdıkları entrylerin eksi ve artı oylarını hesaplayın, inanıyorum ki eksi daha çok çıkar. günümüz türkiyesi ne beklenir ki? şimdi solcular bir fikir beyan edince "vay üstat eline sağlık" oluyor ama bir sağcı yazınca "argüman eksik, cahil" oluyor. ne biliyim işte sözlük. bu konuda dertli değilim, aslında umrumda da değil. bana ve benim gibi düşünenlere faşist, ırkçı yakıştırması yapanlar hala bizlerden daha çok ayrımcılık yaptıklarının farkında değiller. kendi ülkemin vatandaşı böyle davranırsa elin bbc'si çıkar internette "işte kürt savaşçıları" diye manşet atar. ben de bu solcu geçinen arkadaşlara çok üzülüyorum. çünkü yazık oluyor bunlara. kapitalizmin rüzgarları altında hala ezik ezik solcuyum diyorlar. lan oğlum günümüzde sağcılık solculuk mu kaldı? kabul edelim hepimiz paranın köleleriyiz. neden okuyoruz? neden iş arıyoruz okul bittikten sonra? anlayın ulan paraya ihtiyaç var. biliyorum entry çok başka bir yöne kaymaya başladı. kimine göre ise hiçbir içerik yok içinde. olsun. ben diyeceğimi dedim aslında bitmedi de. zaten lafım biterse bir gün bilin ki o gün ben ölmüş olurum. ahanda felsefemi de yazdım rahatladım. haydin kalın sağlıcakla.
damgaların en onurlusudur. damgayı nasıl ve ne sebepten yediğine göre tabii.

(bkz: faşistim ulen)*
pkk denen şeye laf edince ortaya çıkan şey. bunu yapanların, bi siktirip gitmelerini rica ediyorum.
damgayı kimden yediğine bakıp, düşüncelere saygı duyma ile küfretme arasına kalınması gereken durumdur. başka birşey haketmezler mütemadiyen.
"sosyalist" damgasını yemekle aynıdır.
zira aralarında pek fark yoktur.
hayatında faşist damgası yemekten daha büyük onur bilmeyenlerin tesellisiymiş. lakin şu yerkürede vatansever ya da milliyetçi elbisesi giymemiş faşist görmedim, duymadım şu yaşıma kadar. italya'da mussolinicisine, almanya'da neonazisine, fransa'da le pen cisine sorsan hepsi de ülkesine, bayrağına aşık vatan evlatları; aynı bizim memleketin benzer embesilleri gibi.

oradaki embesile cezayirliden, araptan, türkten, yahudiden, afrikalıdan, zenciden nefret ettiği için faşist dediğinde buradaki embesil "doğrusun, faşist la bu" der. lakin kendisinin ermeni, kürt, rum düşmanlığına "faşist" dediğinde sen damga vurmuş olursun.

bir de genelde damga geviş getiren canlılara vurulur bildiğim kadarıyla; yani övünmemekte fayda var.
Yukarıdaki entrye bir kaç faşistin daha ismini eklemek isterim zira bu kişiler de vatan-millet-sovyetler için yapmadıklarını bırakmamışlardır.

(bkz: stalin)
(bkz: castro)
(bkz: hugo chavez)
(bkz: mao)
ülkemizde çok kolay bir hadisedir.

olay çıkaran, kamu malına zarar veren, özel iş yerlerini taşlayan bir guruba kötü bir şey söylerseniz size hemen faşist derler misal...

-faşist köpek.
+ya bir dinleseydin... ya da bir düşünseydin?

ayrıca kendi kültürünü savunmak da bir faşistlik göstergesidir. kendi dilini savunmak bile bazen faşizme girer... ancak başka bir kültürü savunmak hatta olmayan biri dili savunmak ilerici ve çağdaş bir harekettir.

şimdi düşünün... size faşist diyenleri ne kadar siklersiniz?

o değil de naziler bakıp üzülüyordur lan bu halimize. bu kadar ucuz faşizm mi olur?
bir ırkı aleni aşşağılarsan, hor görürsen, onlara sözlü ya da fiili kötü muamelede bulunursan nazilerle bir farkın kalmaz...!
1 mayıs itibarı ile daha da kolaylaşan hadise.

atatürk anıtının önünde bebek katili posteri açan orospu çocuklarına laf derseniz faşist olursunuz.

sikeyim belamı.
üstünde yaşadığımız yalnız ve güzel ülkemizde çok kolaydır.

sen her ne kadar başka vatanlara, inançlara, kişilere sevmesende saygı göstermeye çabalasanda, onları anlamaya çalışsanda, kendi vatanını, inancını korumak istediğin zaman direk karşına çıkar. bir zaman sonra pek önemi kalmıyor zaten. damganın değil, bunu diyenlerin.