bugün

twitter'da ateistim dediği için hakkında dava açılan fazıl say'ın hapsinin istenmesidir.

akp'li yargı ülkede terör estiriyor. ab yönetimi gör bunları...
fazil say icin hapis cezasi isteniliyormus cünkü ateistim demis ve "ateizm" inanclara baslica hakaretmis. bu mantigi yürütebilmek icin kac meskalin mantarini yutmak gerekir, bilmiyorum ama ülkemizde bu mantik var. peki niye var? var cünkü halkimiz bu mantigi iktidar etti. ab yönetiminden medet umanlar var bu konuda. hasa huzurdan, fazil say bunlara dahil degil, ama yurdumda var iste.
iyi de ab'den medet ummak hangi mantiga, hangi anlayisa, hangi zihniyete sigar?
hele ki ab? leyla zana'nin 10 yil hapise carptirilmasina hop oturup kalkan ( ki leyla zana'ya 10 sene hapis cezasi vermek nereye gittigimizin göstergesidir) ama ergenekon tertibine suspus olan ab....

fazil say'A gelince, hani su kemalist fazil say'a... fazil say ve ab.
hani su "nefret edilen" atatürk'e sürekli cemkiren ve "hatirasi silinmeli, devret dairelerinden resimleri kaldirilmali" diyen ab, atatürkcü fazil say'a niye sahip ciksin ki?

hatta mustafa kemal atatürk'ün yolunda bir mesale gibi parlayan fazil say, bunu niye istesin ki? fazil say destegi halkindan beklerdi. dünya evi oldugu ve ona kucak actigi halde, dönüp dolanip geldigi türkiye'den ve türk halkindan beklerdi. türk halki bilmem kacinci gaflet uykusunda ak saksakcilik yaparken, ab gibi dis kapinin dis mandalindan medet uman kim ola ki?