bugün

facebook'taki sayfasına gönderdiğim gönderi:

ben: bana kendini beğenmişiğin bestesini yapabilir misin fazil say?
fazil say: üzgünüm öyle bir yeteneğim yok.
ben: haklısınız. sanatçı kimliğinizden çok televole kimliğinizle ön planda olduğunuz için yetenekleriniz o yöne kaymış olabilir.
(1 dakika sonra gönderi silinir)

edit: 10 dakika sonra hesabım da kapatıldı. aferim fazıl say. başbakan'ı eleştirene bak. senin de onun da .. anladın sen.

özet: sanatçının benim gözümde kişiliği yeteneklerinden veya yaptıklarından daha önemlidir. kişilik yoksa ben o adamı muhattap almam; ama bu yaptığına da göz yumamam.
(bkz: kaşınmış bir insanın maceraları)
saçmalıktır. türkiye'nin ve dünya'nın sayılı bestekarları ve müzisyenleri arasında kendini kanıtlamış bir insanın sayfasına böyle çocukça ve pişkince yapılan bir yoruma, fazıl say'ın da aynı pişkinlikte "hee yaparım heeehee" diyecek hali yoktu.

ülkemizde müzikten anlamayan ve ona rağmen dinleyicileri çok olan onca "hiç" varken, fazıl say'a kusura bakma da birazcık saygı duy. böyle müzisyenler sayesinde ülkemiz tanınıyor, kıytırık devlet adamlarımızla veya ileride olduğumuz tek spor dalı olan güreşle değil.
(bkz: sus ve yalamaya devam et)
hayatlarında bir kez adamı dinlememiş olanlar, onu da geçtim klasik müzikle uzaktan yakından alakası olmayanlar, reklamlarda ve filmlerde çalınanları es geçiyorum, insanlar kalkıp fazıl say'ı eleştirebiliyorlar. fazıl say bu ülkeye bir kaç gömlek büyüktür o yüzden bu denli yıpratılıyor, karalanmaya çalışılıyor. fakat kendisinin vatanseverliğini kutlamak gerekir, kendine kucak açacak onca ülke olmasına rağmen kendisini acımasızca dışlamaya çalışan insanların olduğu vatanını terk etmiyor ve biz çağdaş gençlerin gözünde biraz daha büyüyor.
(bkz: fazıl sayı küçümseme yavşaklığı)
(bkz: soruya göre boru işlemiştir)
(bkz: geçen gün yine sevişiyorum)
"sanatçı kimliğinizden çok televole kimliğinizle ön planda olduğunuz için yetenekleriniz o yöne kaymış olabilir."

dış kapının dış mandalı. bahçe kapısından geçenleri seyrederken.
batı kültürü müziği yaptığı için sindirememe olayıdır. hesabın kapanması da güzel olmuştur.
batı müziği yaptığından ziyade batılı gibi düşünüp davrandığı için yaptıklarının sindirilememe durumu. hesap kapanması gayet iyi olmuştur. fazıl say yerinde olsam özel mesaj atardım kendisine. tipik türk hareketi. fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış. adamın çok da sikindeydin.
http://www.incicaps.com/images/128235-1282598174.jpg
(bkz: tarihi ayarlar)
facebook yorumundan değil de normalde de o kişinin bir hiç olma durumudur. doğrudur. bir müzisyen ona buna laf atmamalı, müziğini yapmalı. en doğrusu budur.
sanatı halk için değil de sanat için gören bir insanın (Fazıl Say) doğal olarak halk tarafından anlaşılmamasının bir sonucu olan cümle. zaten böyle bir söz ancak cümle olabilir başka da birşey olamaz.
tayyipin tüccarlıktaki yeteneği yerine ülke yönetmeye kalkması kadar; fazıl say'ın piyanistliği yerine siyasete karışmaya çalışması da absürt durumdur.
sanatçı yakıştırması yapılan kişi bir tek şahsın bile tepkisini şeyine takmalıdır. Aksi halde basın mensupları aracılığı ile türkiye'de kendisini kimsenin takmamasını sindiremeyerek ona buna pislik atmak ile sanatçılık olmaz. Ayrıca bazı arkadaşlarıma bilgilendirme amaçlı blirtmeliyim ki, fazıl say batıda o kadar da tanınan ve dinlenen bir müzisyen değildir.

Ancak klasik müzik dinleyenlerin değil klasik müzik ile her yönden çok içli dışlı olanların tanıdığı bir kişidir. hepsinin de değil bir kısmının.

Hüseyin Sermet, idil Biret, Suna Kan gibi isimler kendisinden çok daha fazla tanınmakta. Ülkemizde bu kişilerin bilinmemesinin sebebi heralde, sadece işleri ile gündeme gelmeleridir.

Bu arada Mercan Dede'nin de inanılmaz bir popüleritesi var.
--spoiler--
kişilik yoksa ben o adamı muhattap almam; ama bu yaptığına da göz yumamam.
--spoiler--
e almışsın işte. laf sokmaya kalkmışsın ?
(bkz: pics or it didn t happen)
cevap hakkım doğduğu için tekrar entry giriyorum birincisi fazıl say kendini olduğundan daha büyük bir sanatçı izlenimi vermektedir, ikincisi ve benim bu başlığı açmamdaki sebep fazıl say'ın rte'yi eleştirmesine karşın kendisinin de eleştiriye kapalı olması ve hesabımı kapattırmasıdır. fazıl say'ın sikinde miyim? tabiki de değilim, sende değilsin ben de değilim.
fazıl say'ın varlığını magazinden öğrenen insanların ortak düşüncesidir. Bunlar aynı zamanda Fazıl Say, ünlü piyanist Fazıl Say'ken müziğini anlamam diye dinlemeye geçinen insanlardır.
(bkz: aynı sen ben lan)
kaliteli sanatçıdır. bi de siyasete burnunu sokması dört dörtlük olacaktır.

siyaset onun işi değil. sıvayamadığı işlerin altına girmemesi temennisiyle...

http://webtv.hurriyet.com...ay-da-oyunu-acikladi.aspx
bunu tartışmaya açan adama sorarlar:
- sen nesin?
kişinin cevabı başlığında dillenir zaten.

Ziya Paşa da taç beyitiyle bu hiçlik meselesine noktayı koyar.

Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz/ Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde (Ziya Paşa)
fazıl say bir hiç olması gerekirken herhangi bir modern avrupa ülkesinde söylese adamı tuvalet kağıdı yapacakları sözleri burda söyleyince elitist darbeci chp tarafından aydın ilan edilivermiştir.

kısacası yine hiçtir.
chp nin aydın ilan etmesi o anlama gelmektedir.
ezik tespitidir, dünyanın her yerinde 1 nci sınıf bir sanatçı olarak karşılanan kapalı gişe sanat sunan bir adamı ak bok zihniyetin karalamasıdır yapılan.