bugün

keşke herkes halkı kin ve düşmanlığa böyle tahrik etse.
fazıl say a açılan davanın "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçlamasıyla 1.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20673214.asp

sen kimsin ki dini değerleri aşağılıyorsun pis münafık.

yat 1.5 yılda aklın başına gelsin bakalım!!!
paraya dönecek cezadır. 5 yıl olsaydı parayada dönmeyen ceza olacaktı. bi git artık fazıl.
hukuk devletinden çok guguk devleti olduğumuz için kabul edilen dava.
doğru olmayan davadır. her ne kadar kendisine kızılsa da tweetlerinden dolayı dava açılmasına karşıyım.
kına yakın artık diye cevap verilesidir efendim.

zira haksız söylemleri yoktur...
kendini iyice tanrı gören akebenin yiyeceği boktur. eğer ki insan demişse bunları ve tanrına da güveniyorsan; bu tanrıyla onun arasında bir davadır. kendi inanışına göre sizin karışma lüksünüz yoktur.
Hakettiğini bulmadığı davadır. milletin değerlerine sataşarak, hakaret ederek gündemde kalmaya çalışması zaten kendisinin nasıl bir insan olduğunu tanımlamakta. Bırak milleti, bir insanın değerleriyle dalga geçmek, hakaret etmek o insana küfretmeyle eş değer bir durum. Kaldı ki bu adam bir millete hakaret ediyor resmen. Bunun hükümetle bilmem neyle alakası yok. Fazıl say ve onun gibilerin hepsi cezalandırılmalıdır.
ileri demokrasi ürünüdür. noldu lan millet birbirine saydırınca sorun yok fazıl say magazincilere doğru bi kondurma yaptı diye auwww. ya bi siktirin gidin adam hep doğru söyledi hep doğru söylüyor. ama lafı bilmeden sadece içinde din geçiyor iman geçiyor diye yorumlayan dangalaklar ya dava açıyor yada eleştiriyor. ne demiş bu adam? ''yavşak magazincilerin hepsi allahçı''. yalan mı amına koyim? değil. ne demiş bu adam? şairden alıntı yapmış. yalan mı amına koyim? değil. niye batıyor bu adamın dedikleri bu kadar size? 1.5 yılla yargılanıyormuş. fikirleri yüzünden 1.5 yıl yiyecekse hepimiz yiyelim sorun değil. sizde biz en baba müslümanız diyenlere domalmaya devam edin.
biraz açık giyinen kadınlara rahatça orospu diyen insanlarla dolu bi memlekette,belediye başkanı gibi her türden vatandaşa kamu hizmeti yürütmekle yükümlü yöneticilerinin sanat eserlerinin içine rahatça tükürebildiği,kemalist lafını ağzına sakız etmiş vefasızların gitgide azdığı bi memlekette şaşırtmayan davadır.14 yaşında kızlara sarkan insanların,dini istismarların, peşkeşlerin, bu yoldaki dolandırıcıların daha masum sayıldığı bi zihniyette normaldir.çünkü türkler dünya çapında zırt pırt dahi sanatçılar çıkartabilen,onların fırtınalı kafalarını anlayabilen,herşeyi adil pırıl pırıl sistemi olan ve saygı dolu her türlü inançsızlığa bile saygı duyabilen insanlarla dolu bi memlekettir.böyle densizlikleri affedemez.
sanatçı adamcığıdır. dinle alakası yoktur. sami selçuk'un dedediği gibi ; hukuk değil guguk devletidir.!!

gidiyorum dediyip millete ayar vermek sanatçı kişiliklere yakışmayacak davranışlardır.

içimizde nice fazıl'lar vardır..!!
sanatçı ise sanat icra etmeye devam etmesi kendi açısından çok daha iyi olurdu, böyle kendisi ile alakası pek olmayan konularda, kendisini sıkıntıya sokması, bu kadar zeki olduğu iddia edilen bir ainsan zekasına yakışmadı. bu siyaset din karışımı yorumları yerine kendini esas bu konuma getirip bir dünya sanatçısı yapmış olan sanatına daha çok verseydi türk halkı tarafından çok daha fazla sevilirdi. şimdi karşısında büyük bir kitle var.
rezalettir.

fazıl say'ın gündemde kalmak için dine inanmadığını dile getirdiğini sanan andavallara ayrıca sesleniyorum;
adamın kıymetini biz bilmiyoruz, gelişmiş ülkeler biliyor. bizim gündemimizi zerre siklemez, bizde gündem serdar ortaç'tır, hande yener'dir. adam neden bunlarla birlikte gündem olup seviyesini düşürsün?

sanatçı sadece sanatını yapsın, köşede sanatını yapsın diyen sanattan zerre haberi olmayan yurdum sebzelerine ise; guernica derim ama onadan da anlamazlar. sanatçı gökten inmez, gökten hiçbir şey inmez. sanatçı toplumun parçasıdır ve sanatçının asıl görevi cubba cubba değil, toplumun aydınlanmasında rol oynamaktır. daha bu sabah edebiyat sınavında rodin'in düşünen adam heykelinden yola çıkarak sanatın gücü hakkında konuşma metni hazırladım. bu olayı bilseydim bu olayı da eklerdim yazıma. hitler, rönesans öncesi dönem kiliselerinin ve günümüz türkiye'sinde sanata ve sanatçıya yapılan baskı ve yasaklara örnek olarak tabi. diktatörler çok tırsar sanatçıdan, çünkü sanat ile büyür devrimler, yenilikler ve aydınlıklar.
k.k * + içeri atmazsanız namertsiniz.

f.s * - üstümden siyaset yapma sikerük.

vatandaş: yiyin birbirinizi.
ceza verilmesi saçma olan davadır. ömer hayyam'ın şiiri için neden fazıl say'a ceza verilir ki? bir insan ateist olduğunu açıkladığı için suçlu olmaz. bu ülkede yaralama olaylarına, şiddete ve hatta tecavüze 1-1,5 yıl hapis cezası verilmezken sırf düşüncesini paylaştığı için bir insana ceza verilemez. susturularak, deve kuşu misali kafaları kuma gömerek bir yere varamayız.

Not1:düşüncelerini desteklemiyorum lakin bir inanan olarak aşağılanma hissinede kapılmıyorum yazdığı sözlerden.
Not2:Fazıl say'ı sevmem ama haksızlığa uğradığını düşünür ve bunu dile getiririm.
eleştiri olsun, özgür düşünce ve ifade özgürlüğü olsun deyip, düşünceni ifade ettiğinde "ama bunlar kutsal değerler" riyakarlığına sarılan zihniyetin hoşuna giden olaydır.
mantıksız bulunan bir şey mantıklıymış gibi anlatılamaz, anlatabilme özgürlüğüne laf edersen senin de susman icab eder.
sen konuşursan karşıt fikir de konuşur.
http://www.muhalifgazete....il-Say-a-15-yil-hapis.htm

1.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.
dün kemalistler bu gün dinciler mesele bu gün gelir devran döner derler ya işte örneği burda ikisi de haksız fazıl say kendini aşmıştır. umrunda bile değildir.
kürtaj uluderedir demek serbest, tecavüz edin doğacak çocuklara devlet bakar demek serbest, kürtaj yapılmasın anası ölsün demek serbest..

ve dinlerle ilgili olumsuz fikirlerini söylemek suç ama dini inançları size uymuyor diye onlarca insanı bir otelde yakmak zaman aşımıdır.

bir film vardı soraya'yı taşlamak diye,iran rejimini anlatıyordu, nedense o filmi çağrıştırıyor bu mantar kafalılar bana.
bir kadın olarak, hayatımın, bedenimin, cinsel organımın kararını verme hakkına sahip değilim. bunların tartışmasını yapıp karara bağlamak devletin iradesi. bu kadar korkutucu sözlere karşı nasıl bu kadar umursamaz olunabiliyor anlayamıyorum.
her neyse, bu dava utanç davalarından biridir.
soyut inançların somut yasalarca korunmaya çalışılmasının utanç verici sonucudur.
fazıl sayın ettiği hakaretleri cumhuriyet savcılarının duymasıdır.

önce;
fazıl:hükümet , devlet benden korkuyor o yüzden dava açamıyorlar içeri atamıyorlar. herkes beni izliyor çünkü yurtdışında herkes beni izliyor.

davadan sonra;
fazıl: ehe... abi ben demedim onları ya , alıntı yaptım. hepsi alıntı aslında ben son derece saygılı bir insanım.

ayrıca alıntı yaptım dediği kişide onları söylememiştir. murat bardakçının yazısı vardır. taşı gediğine koymuştur bardakçı reis.

hayır madem ateistsin masonsun bilmemnesin islamdan sana ne arkadaşım? biz senin inanmamana dil uzatıyormuyuz? hayır. ama çakma solcu ideolojisi işte illa kendinden olmayana küfür edecek.
memleketteki ilericilik, aydınlık, gelişmişlik duvarına vurulmuş balyozdur.
çok geri gitmesek bari, 3-5 yılla kurtarsak.
kamu davası değildir.
tarihimizdeki bir çok abuk davadan biridir..
haklı davadır. amk müslüman biri deseydi o lafları ortalığı ayağa kaldırırdı bu entel dantel tayfası.