1. 1.
  (bkz: göster ama elletme taktiği) ni fazla abartmamak gerektiğini belirten deyim.
  5 -1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  Kişinin kaprislerine yakınları bir süre katlanabilirler. Ama bu naz devam edecek olursa etrafındakilere de sıkıntı verir.
  1 ... trinfr
 3. 3.
  (bkz: erkegi bezdirmenin yollari)
  ... papaya
 4. 4.
  doğru bir önerme. doğruluğuna defalarca şahit oldum. kadın milletinin b..kunu çıkardığı kimileri tarafından hatırlatırlır.
  erkeklerin naz yaptığı pek görülmemiştir. *
  1 ... ardahan
 5. 5.
  kadının doğasındaki sürük le me ve erkeğin doğasındaki sürük len menin iyi hesaplanamadığı durumlarda kopan elektrikli gitar teli.

  fekat sözkonusu olan bir hesap ise zaten, hendrix koparsın dişleri ile bütün telleri..

  oohhh foxy lady.
  ... havada panik
 6. 6.
  yüzde yüz doğrudur. naz yapana iki kereden fazla yaklaşmamak, vakit geçirmeden kaçmak gerekir. bıkmayı beklememeli, değerli zaman harcanmamalıdır. bıkana kadar uğraşmanın da avantajı vardır. olsa da istenmez artık. koştuğunuzda karşılık alınmamış ama bıkmakla duygusal esaretten kurtulunarak daha büyük kazanç elde edilmiştir. aklınızda kalmamıştır hiç olmazsa. geçmiş olsun.
  3 ... tepesersemi
 7. 7.
  enteresan ama bir o kadar da gercek olan onermedir. ama olaya sadece verip vermeme olarak bakan bir mantaliteye gore yorum yapmamak lazim, mesela erkek kisisi evlenmek ister, kiz kisisi de evlenmek ister, kizin ailesi de genclerin veya yaslilarin evlenmesini ister ama kizi oglana vermez. neden? naz, kiskanclik, cekememe, ozlem duygulari bu karari verdikleri anda yogun basabilir. erkek tarafi her gelisinde ret cevabi alirsa erkek kisisi artik bu durumdan usanir ve hastir ulan, yeter artik, kizinizin evlenmesini istediginiz anda beni aramayin cunku alacaginiz cevap cok pis olur diyebilir.
  ... aynadaki adam
 8. 8.
  gerçek olması mantıklı durum...
  ... plalian
 9. 9.
  aslında doğru olan, ama doğruluğu herkes tarafından kabul edildiği için "orada burada şurada", olmayan hallerde de kullanılan, kullanılmasa da mesajı gürül gürül estirilen söz..

  naz nedir? tdk'ya göre, bildiğimizde 2. manası vardır: "isteksiz gibi görünerek yalvartmak amacıyla yapılan davranış"
  yani, demek ki bu bahsolunan naz, öyle her "reddediş" olmaz, değildir.. sadece "yalvar köleeeee" olaylarıdır, yapılacağı geciktirmek, süründürme hazzı almaktır..

  ama hayır, bir insan istemediğini söylüyorsa bile, devamlı olarak sonunda muhakkak "nazlı"dır ve "aşığını usandıran" sıfatını kazanır.. karşıdaki bunu yerleştirir, "o naz yapıyor.." sonra, çıkışma başlar "fazla naz aşık usandırır bak"..

  ne demek lazım bu noktada? *çek, git..

  ama yine hayır! insan salaktır; kırmak istemez.. "kıran" olmak, bu nitelemede yer almak istemez.. varolmamak daha, çok daha iyidir ama "kötü" olmak olmamalı! aptal insan!
  karşıdaki değer vermiş, gözünde bir yere koymuş; bir şey isteyebileceğini düşünmüş.. kim kimden üstünmüş ki, diğerinin bu iyi yaklaşımını kendisince büyüklenerek "bozma" ile karşılıyor? istemediğini söylemiş zaten, olmayacağını da.. buna rağmen o gitmiyorsa, onun varlığını buradakine ne zararı var? zararı olmayanı "yoketmek" neden olsun? durur orada, kendisi "usanana" kadar..

  sonrası malum zaten, "aşık" usanmaz ama, karşıdaki devamlı "naz yapar" kesinlikle.. müstahaktır o; melek midir, üstün insan mıdır sanki de, "kırmamaya" uğraşır karşıdakini?
  dünya bu, hangi insan hangi insana en ufak zarar vermemiş, incitmemiş?

  bu körlük/saf salaklıktır zaten ya, yanlış kullanımın ortamını hazırlayan..
  her neyse..
  2 ... maybe dumb or maybe just numb
 10. 10.
  en sonunda bıkkınlık veren bir hadise; ama hafızalardan silinemez o ayrı...
  ... passion