1. 1.
  kesinlikle doğru olduğu düşünülen tespittir. kitap okumak zaten başlı başına gereksiz bir işken bunu fazla fazla yapan bir insan salaklaşmaz, angutlaşmaz da ne olur sorarım?
  1 -32 ... cnyt
 2. 2.
  fazla kitap okuyanın salaklaşması biraz saçma bir kavramdır çünkü salaklık izafi yani kişiden kişiye değişen bir kavramdır misal kitap okumaya başlayan biri ilk başlarda çok sosyaldir ve çok konuşur sonraları çok kitap okudukça az ve öz konuşmaya sonradanda hiç konuşmayabilir bu olay nadir olabilir fakat genede böyle bir genelleme yapmak yanlıştır salaklaşmasının dışında benim kanıma göre daha aklı başında ve daha suskun bir insan haline dönüşebilir kanısı çıkartılabilir eğer böyle birşey derseniz insanları kitap okumaktan soğutmuş olabilirsiniz ( gerçi kim bu başlıksa kitap okumaktan soğuyacaksa) genede ben sölemiş olayım bu söylem yanlıştır.
  6 -2 ... falcata
 3. 3.
  (bkz: ah keşke okusaydın)
  11 ... la maison bleu
 4. 4.
  özellikte türkiye'de olması muhtemel durumdur. gerçeği yansıtmasa da insanların gözünde salaktır. bu okuyan kişinin değil ülkenin sorunudur.
  4 ... gozgozgoztepe
 5. 5.
  kitap okumamis birinin diyecegi sozdur.
  6 ... doyouthinkyoucantell
 6. 6.
  (bkz: ve 2010 en dangalak troll üne kavuştu)
  4 ... jaheira
 7. 7.
  okumayan birinin yapabileceği kesinlikle yanlış olan tespittir.
  2 ... aagresifbayan
 8. 8.
  okumayı sevmeyen, hatta yolda tabelaları okuyunca bile morali bozulan kişiliğin okuyanları da yoldan çıkarma çabasıyla ortaya sürdüğü önerme.
  2 ... imilhan
 9. 9.
  egosunu sanal bir sözlükten tepki toplayarak doyuracak kadar dipteki insanların iddiası.
  3 ... cornelia
 10. 10.
  yalandır aksine insanın hayata bakış açısı değişir. sözlükte çok vakit geçiren insanlar aptallaşır.
  1 ... malumat furus