bugün

faydası olur mu bilmem tökmesidir.
basacan çimentoyu, basacan demiri.
tabi yaa. neden daha önce aklımıza gelmedi tökmesidir.

o kadar inşaat firması var. tökelim çimentoyu basalım demiri.

bir de fay hattından yıllık 300 artçı garantisi verdik mi . oh mis.
Ulan iş o raddeye gelirse açılan fay hattına köprü bile yapılır, ne diyorsun.
bir aralar bant yapıştımışlardı gülüp geçmiştik. çocukça şeylerdi şimdi ise beton ve demir deniliyor. rasathane müdürü bu başlığı görse mesleği bırakıp seyşeller e giderdi sanırım.
iki şeye çimento yetmez.

1) ramiz dayının heykeline
2) fay hattına dökmeye.
Bilim çaresizdi...

Bilim ağlıyordu...
çimento dökünce ne işe yarayacak ben onu anlamadım. arkadan büyük bir güç ittirirken o plakayı beton döksen ne dökmesen ne? aksine beron dökmek değil o beton dökeceğin yeri parçalamak daha mantıklı. o bile saçma çünkü parçalamak da kraker yemek gibi ama uzun bir kraker.
Bırakın bunları geoteknikçi bilim adamlarımız düşünsün. Çok meraklınız varsa okumayı deneyin, nasıl fikir?
O kadar cimentoyu temele dök ki depremde bina yikilmasin.
Hiçbir işe yaramaz. Fay hattı yerinde durmuyor ki, sürekli hareket halinde. Bu yüzden fay hattı zaten.
Istersen epoksi sık boydan boya yine de kurtarmaz.
Epoksi reçine Dikmeli..beton çatlar epoksi esner..
ihalesini cengiz holdingin alacağı dökme işlemidir. sineğin yağını çıkartmadan durmak yok ulan.
Deprem garantili olacaksa giren gene bize girecektir.
Çocukken düşünmüşlüğüm var. Ama size alternatif tıptan söz etmek istiyorum. işte karşınızda silikon tabancası.
görsel
Çimento değildir ya o betondur. Çimento olsa durmaz o fay.
tabi ki gırgırına açtığımız bir başlık ama geçen üşümezsoy u dinlerken acaba faydası olur mu dediğimdir.

hoca diyor ki buradaki fayı 70 km diyorlar oysaki o fay iki parcalı yani 30 km biri 40 km biri. öyle olduğu için 6,5 tan fazla deprem üretmez.

e madem fayların ürettiği deprem uzunluğu ile orantılı o zaman fayı bölmek cidden işe yarayabilir.

şöyle yapacaksın.

2 km uzunluğunda 50 cm lik bir beton demir karışımını bu fayın uzunluğunun ortasına dökeceksin.
fazla beton gitmez, ancak bir baraj kadar beton yeter. kazmaya da pek gerek yok. fay bu yarık yani.
en azından belki 1 dakika falan dayanır da ilk sarsıntıdan sonra millet evinden kaçar kurtulur.
cengiz inşaatın altından rahatça kalkabileceği iş olacaktır eheheheh.
Sade çimento çatlar. Biraz deniz kumu lazım.
Ağaoģlu bunu begendi.
ülkedeki tüm sıvacı ustalarını toplayıp çimentoyu güzelce yayarak boşluk kalmayacak şekilde mala vurmaları (bkz: mala vurmak) sağlanırsa sağlam bir alt yapı oluşacak ve deprem belasından uzunca bir süre kurtulmamızı sağlayacak dahiyane fikirdir.

cengiz inşaat fikrini de ilk ben yazdım olm fikrimi çalmayın *
constructronlar marifetiyle yapılabilir.
ancak rizeli bir müteahhitin yapabileceği iştir.

paralı iş olarak görür, siyasetçilerle arasını iyi tutar ihaleyi kapmak için.