bugün

erkekler ve türk kızları için büyük dert iken yabancı kızlar için derdini sikeyim butonu sebebidir.
Buyuk beceridir.
bir gece kafam iyi favori alayım dedim. ora kaçtı bura kaçtı derken mohikan gibi kulağımın üstüne kadar çıkmışım o kafayla...
sabah baktım olacak gibi değil... komple sıfıra vurmak zorunda kaldım.

az bir şey kaçarsa sallamayın yani.
Zordur. Kulak memesinin üstündeki çizgi bence belirleyici unsur. Tam oradan kesilebilir. Her gün ya da iki günde bir traş olduğum için alıştım artık. Daha önceden ayarı yapamadığım için hep kısacık olurdu mesela.
hiçbir zaman beceremediğim şeydir. sakal tıraşı olurken genelde denge bozuluyor.
Bu kadar basit bir şey Ne kadar da abartilmis. okuduklarima inanamiyorum.
Uzun isteniyorsa kulak memesi hizasindan kesilir.
Orta uzun isteniyorsa kulak orta memesi hizasindan kesilir.
Biraz sekilli olsun isteniyorsa jilet / makas / makine biraz yatık bir açıyla tutulur. Milimetrik kaymalari kimse anlamaz, geçiniz.
Becerememek icin baya beceriksiz olmak lazim.
hiç beceremediğim olay.
Hayatta kesemem.sakal trasini hep evde olurum.sac trasinda berber düzeltir.
Ustura ile tıraş olmaya başladığımdan beri çokta zor olmayan hede. Tavsiye ederim ama hala bir yerlerimi kestiğim doğrudur.
Erkek saç kesimindeki en gıcık ikinci durum. ilki ense traşı. Göz kalemi fikrini sevdim. Babama iyi uygularım.
Yetenek ister, her yiğidin harcı değildir.

Valla favoriyi bilmem de, kahkül kesmek de aynı zorluktadır.
Her defasında kendimi beslemeye çeviren bir yeteneksizliğim söz konusu.
Ayyy olmadı, şurası uzun kalmış, aaaa bu seferde öbür taraf kısa kaldı, dur şurdan da alayım derkeeeen, hilkat garibesine dönüyorum.
Yani dönüyordum. Eskiden... Artık kahkül mahkül yok, pes ettim.