1. 1.
  faturalar için 14 yıllık yüzüğünü satan vatandaş
  faturalar için 14 yıllık yüzüğünü satan vatandaş

  Sosyal medyada bir vatandaş, 14 yıllık evlilik yüzüğünü faturalar ve geçim sıkıntısı nedeniyle satmak zorunda kaldığını paylaştı. Söz konusu paylaşım, kısa sürede çığ gibi büyürken, ekonomide kahreden gerçek bir kez daha gün yüzüne çıktı.

  https://www.yenicaggazete...sti-kahreden--301710h.htm
  7 -4 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Demek ki maaşını altınla da almıyormuş.
  4 ... unemployed
 3. 3.
  Şu an gayet Normal bir durumdur. Kriz yok deselerde kriz içimizden geçiyor. işten çıkartmak yasak ama ücretsiz izin serbest. Çoğu firma batık. Herşeye zam geliyor dün 5 liraya aldığın ürünü 1 hafta sonra alamıyorsun. Ama sorsan ehonomimiz uçmuş.
  4 -1 ... yesil yelekli mehmet aga
 4. 4.
  Titreşimli yüzük alanlar yüzündendir.
  8 ... inheritance vice
 5. 5.
  Altın yüzük neymiş nenelerimiz senede bir top kumaştan 7 çocuğuna elbise dikmiş hala altın yüzük diyor.

  şükredeceksin!!!

  Şükretmeyi bilmeyen bir vatandaş.
  4 -15 ... gothmog15
 6. 6.
  Diyecek söz çok, ve yok.
  3 -1 ... ofelyalasana
 7. 7.
  Bu tip şeyler artık bana Normal geliyor. Enflasyon ortada, işsizlik ortada. masa başında her Ne kadar rakamlarla oynamaya çalışsalar da gerçek hayattaki veriler onların açıkladığı rakamlardan çok çok farklı. açıklanan resmi rakamlarla işsizlik yüzde 13.4 ama o kendi hesaplarına göre. O işsizlik verisine dahil edilmeyen iki tane çok büyük kesim var. Biri ücretsiz aile işçileri ki bunlar işsiz ücretsiz işçimi olur. Biri de iş aramaktan umudunu kesmiş kesim. Bunlarda yine iş gücüne dahil işsizler anlayacağınız. Mantıken bunların dahil olması lazım ama Bunları bile katmadıkları halde işsizlik halen çift haneli rakamlarda durumun vahimliğini burdan anlayın. Peki hesaba katmadıklarını eklediğimizde ne olur gerçek işsizlik biliyor musunuz tamı tamına yüzde 34 oluyor. Ve bir de bütün bunlara ek işten çıkarma yasak. Yani bir düşünün işten çıkarmanın yasak olduğu bir ülkede işsizlik yüzde 34. Bu halde olan bir ülkenin ekonomisinden ne beklersinki. işten çıkarma yasağı kalkınca muhtemelen işsizlik yüzde 50'ye fırlayacak ve bunun manası da her iki insandan biri işsiz kalacak demek. Hayaldi gerçek oldu.
  4 -1 ... fani dunya
 8. 8.
  akepe iktidarında olmuştur. birileri altın musluklarda yüzünü yıkarken o yüzüğü satan vatandaşın yüzüne bakacak yüzleri yok.
  1 -1 ... sivasli bey
 9. 9.
  ekonomik krizden yüzüğünü satacak kadar etkilenen vatandaştır.

  Onursuz akitler gelsin bunu da kıvırsın.
  3 -1 ... alkolik oldum
 10. 10.
  Gelecek seçimlerde yine AKP ye oy verecektir.
  1 ... bexdever