1. 1.
  Vergi kaçırıyordur şerefsiz.
  1 ... abuzer komurcu
 2. 2.
  Büyük marketlerden alışveriş yapın kurumsal firmalardan alışveriş yapın çat diye kesiyorlar faturayı.

  ite köpeğe hibe etmeyin vergilerinizi.
  2 -1 ... karton toplayan cocuk
 3. 3.
  Fatura isteğinizi önceden belirtmeniz lazım. Herkes artık akıllı posla kasa fişi kesiyor. Napsın amk aklınızı mı okusun? O fişte KDV girdimmiydi bir daha çıkmaz geçmiş olsun.
  2 ... serdarsl06
 4. 4.
  vergi kaçıran esnaftır. yani tabiri caizse yetim hakkı yiyen, devleti dolandıran, kul hakkı yiyen esnaftır.

  ve genellikle bu esnaflarda, cuma günü dükkanı kapayıp, cumaya gidenler, cehape rörörör diyenler, reisim diyenlerden oluşması da tesadüf olmasa gerek.

  not: yukarıdaki tespit zamanında işim gereği, yoğun tespitler sonucu elde edilmiştir. *
  3 ... cekilin bakayim
 5. 5.
  Tatlı su kurnazı. Vergi ayarlaması en zor esnaf türüdür ki bunu muhasebeciler iyi bilir. Sinirliktir. Yıllık Cirosu 100 bin altına naylon fatura ve çapraz inceleme hariç pek ilişmezler ama Yüklü miktar Giriş faturalı, çıkış yok dolayısıyla vergi çıkmaz. Sene sonu mecburen zarar gösterilir. Sürekli zarar gösterdiğinden Akabinde bir kaç sene sonra sektörel periyodik incelemeye girer. Ardından denetmenliğe çağrılıp hesapları incelenir. Didik didik edilir. Hamama giren terler hesabı Vergi kontrol bürosunda tek kalemde 50-100 binlik faturayı çatır çatır keserler, o fatura kimsenin işine yaramaz ama kaçırdığı vergiyi gecikme zammı ile kat kat öder. Bu durum haliyle Maliyenin de işine gelir..
  1 ... gazeloglu
 6. 6.
  mali satmamis gibi gosterir, ucretsiz esnaf yardimi alir, 0,0001 faizle kredi ceker. ama urunlere zam yapmaya devam eder.

  kisacasi yetim hakki yiyen bir orosbudur.
  1 -1 ... dolar 7 oldu amk