bugün

Şüphesiz türk insanının yüce gönüllülüğüne dayanan olay. Devletimize feda falan.
ben bile faturalarımı otamatik ödeme talimatıyla yatırırken para sıçıyorum diyenlerin bankada kuyruk beklemeleri aslında para sıçmadıklarını göstermektedir. * *.
ne kadar utanır gibi olunsa da "iyi bari, oh be" denilmiştir içinden mutlaka. bu hayat şartlarında " teee elektirik az gelmiş, şimdi asosyal ve medeniyetsiz algılanacağım" diye hayıflanan birini düşünemiyorum. tabii güneydoğuda hiç kimse fatura ödemediğinden onların böyle dertleri yok. yan gel hasan, tc ödesin...
fatura ödemek için bankaya gittiğini söyleyen birinin açtığı başlık olduğundan ciddiye alınmaması gerekir.ve hatta bu başlık cool adamın referansı olarak kabul edilebilir bu durumda da,cool adam'ın bundan sonra açtığı başlıklar başta olmak üzere, yazdığı hiçbir yazı ciddiye alınmaz...
fatura az geldiği için utanmaya gerek yoktur. 10 TL'lik fatura öderken bütün 200 tl verilerek çözülebilir.
"bu devirde" fatura ödemek için bankaya gitme zahmetinde bulunan buldumcuğun megalomanik duygularından biridir. buldumcuğumuzun halka karışıp fakirlerle aynı havayı teneffüs etmesi de çok acıklıdır.
çok gelince ödeyememenin verdiği utançtan daha iyi bir durumdur.
zengin insanların içinde bulunduğu garip ama gerçek bir durumdur.

özellikle benim gibi kültürlü ve saygın bir çevreniz varsa. elektrik faturasının 100 lira geldiğini düşünsenize, etraf ne der yahu? tam anlamıyla vahim bir durumdur. bankaya gidince tanınmak dahi istemezsiniz. veznedar her ay 523 lira elektrik faturası ödeyen size kısık gözlerle bakar, dalga geçer, bu da tasarruf yapmaya başladı der. bu gibi durumlar da o kadar utanıyorum ki benimle beraber bankada olan fakir ama şanslı insanlarında faturalarını ödüyorum. hepsinin faturasını toplasam benim doğalgazım kadar etmiyor yahu, bir de dert yanıyorlar fazla geliyor diye. of napolyonum of!