1. 11.
  kurye en az 2500 maaş alsa
  müzik öğretmeni memur değilse kursta falan çalışıyorsa 2500 alsa 5000 eder. ortalama bir memur maaşı. nasıl geçinememişler?
  hadi geçinemediler çözüm canına kıymak mı?
  istanbul da değil de daha küçük bir şehirde olsalar bir nebze olsun rahat ederlerdi o ayrı. malum istanbul yaşaması en pahalı şehir.
  Bence altında başka nedenler vardır, bilemiyorum.

  edit 1 : Yorumum sizi neden rahatsız etti onu da anlamış değilim. Eşi çalışmayan 3 çocuklu bir memur ailesi bahsettiğim para ile Türkiye'nin her yerinde geçiniyor.

  edit 2 : bak bir sorum daha var. Siyanür mahalle bakkalında satılan öyle kolay bulunan bir şey haline geldi de benim mi haberim yok?

  edit 3 : 4 kardeş te antidepresan kullanıyormuş. Muhtemel ki biri hem kendini hem diğerlerini zehirledi.

  --spoiler--

  Gazete haberinden alıntı:
  35 yıllık arkadaşları olduğunu söyleyen kişinin verdiği röportajda;
  Durumlarını düzeltmek, borçlarını kapatmak için Mersin'de bir miras olayı vardı. Ucuza gitmesin diye biraz bekletmişlerdi. Aile Sosyal Bakanlığından geldiler, başvuru yok dediler. Haber vermedikleri için yardım da gelmemiş.

  --spoiler--
  5 -11 ... birbaskayerde
 2. 12.
  detayları irdelemek lazım ancak durumun çok yasıtıldığı gibi olduğunu sanmam.
  olay örgüsünde ki her şey akıl ve ruh sağlımız yerinde değil diye bağırıyor.
  Allah taksiratlarını afftesin.
  3 -2 ... mavraci
 3. 13.
  Allah taksiratlarını affetsin. ne dertleri vardı kim bilir...
  2 ... gazistasyonu
 4. 14.
  Akıl hastalıkları genetiktir. 4 kardeşin istanbul' da aynı evde işsiz güçsüz yaşaması en saçma kısım bu zaten. Bunlardan biri bile neden evlenememiş?
  Böyle bir aile tanımıştım ben .

  Olay sadece maddiyat kaynaklı ise çok çok büyük olay olması gerek. Belediyeler , kaymakamlıklar geliri olmayanlara yardım ediyorlar. Iclerinden biri de öldürmüş olabilir onları. Bu olayda da şizofreni vakası var gibi geldi.
  4 -9 ... uzak diyarlarda evli barkli
 5. 15.
  üzücü bir hadise. intihar etmeden önce kapıya bıraktıkları " dikkat içeri girmeyin içerde siyanür var " notu kardeşlerin hassas ve ince ruhlu insanlar olduklarına karine. zaten bu tip insanlar değil mi tutunamayanlar.
  11 ... judas
 6. 16.
  Ülkeyi 17 yıldır yöneten reisine söyle mavi mask.
  5 -2 ... tarihcix
 7. 17.
  Bir öğretmen, bir kurye, iki işsiz; dört kardeş; hacizli bir maaş... Hep birlikte intihar ediyorlar. Ve "Polislerin olay yerinden ayrılmasından sonra" eve gelen BEDAŞ ekipleri, 2 aydır fatura ödenmediği gerekçesiyle elektrikleri kesiyor.

  Bir yanda vatandaşın hali, diğer tarafta milyarlarca liralık vergi borçları tek kalemde silinen iktidar yandaşı holdingler. Gittikçe büyüyen dev uçurum..
  11 ... klimanjaro
 8. 18.
  bu ülkede cocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden baba,
  çocuklarının karnını doyuramadığı için kendini asan anne,
  dersane parasını annesi ödeyemedi diye intihar eden çocukları gördü bu gözler.

  ama ne hikmetse bizim yalama tayfaya göre bunun kimseyle alakası yok, kendi sorunları, ruh sağlıkları bozuk.

  ülkenin şu ekonomik durumunda bir sokağa çıkıp 10 kişiyi çevirin bakalım yoldan ruh sağlığı düzgün adama denk geleceksiniz bu ülkede.

  daha 3 ay önce insanlar soğan alabilmek için para biriktiriyorlardı.

  komşun açken tok yatma diyen peygamberin aç gözlü ümmetinin riyakarlığının zirvesidir bu yaşanan olay ve yapılan yorumlar.
  20 -1 ... flat head
 9. 19.
  "Çok güzel insanlardı. Parasızlıktan böyle bir şey yaptılar. Maaşına haciz koyulursa, bakkala borcu olursa, kirayı veremezse ne olur?"

  başkalarına zarar gelmesin diye kapıya 'dikkat siyanür var' yazmalarından belli iyi kalpli oldukları. öbür dünyada huzur bulurlar inşallah.

  https://twitter.com/yenis...tatus/1191989730956730369
  4 -1 ... basketbol asigi
 10. 20.
  intihar etmek yerine keşke örgüt kurup, soyguna eyleme falan kalkışsalardı, örnek alacak insanlar olurdu en azından, ülkeye bi nebze ders verirlerdi. Çok üzüldüm, daha iyilerini hak ediyorlardı, bu adaletsiz ülkenin ve dünyanın hakkından gelmemiz gerekirdi!
  3 -1 ... ahhh wire