bugün

bülent uygun'un şu anda işsiz olması ile korkutan istifadır.
hiddink'in geleceği hakkında dedikodular çıkartan istifadır.
el-fatih a.
Geç bile kalmıştır.Daha önce istifa etmesi gerekiyordu.Zenit'te UEFA Kupasını kaldıran takımdan Fatih Tekke'yi,senelerdir ilk defa bir Tatar takımını zirveye taşıyan futbolculardan Gökdeniz'i milli takıma almadı ya bu anlayışla takım yönetilmezdi.Yönetilemedi zaten.
bir daha gelmemesi dileğiyle dediğim haber, artık birilerinin genç oyuncuları bulup çıkarması lazım 2014' te kim öle kim kala, atık yeni yüzler yeni bir tarz.....
Türk futbolunun kurtulduğunun belgesidir.

Egoları yüzünden, bu takım Dünya Kupası mücadelesinde Bosna'nın gerisinde kaldı. Fatih Tekke, ibrahim Toraman gibi bu takımı her türlü hakedenleri, bir türlü milli takıma çağırmadı. Neden? Çünkü onlarla ters düşmüştü. Gökdeniz harikalar yaratırken Rubin'de çağrılmadı yine. Sürekli ders almam, ders veririm tavırları da cabası. Şimdi alsın Sabri'sini de bu takımdan gitsin.

Şu aşamada yabancı bir antrenör ile anlaşmak daha mantıklı geliyor bana. Lucescu tarzı. Umarım doğru seçim yapılır.
*istediğimiz gibi.

bir toplantı salonu...

fatih terim:dün akşam itibariyle; yemeklerden olsa gerek, çok zor bir gece geçirdim. saat gece 3 gibide istifra ettim.
medya: aaa...hoca istifa etmiş...
fatih terim: şey tam olarak öyle değil ama...
medya: aslında bekleniyordu hocam bu.
fatih terim: ı-ıı... evet.
medya: yeni teklifler var mı hocam?
fatih terim: ııı şu anda yok, ama malüm 'yeni' istifa ettim.
medya: sizi yepyeni başarılarla anmak istiyoruz hocam.

yazar notu: öyle ya da böyle iyi olmuş durumdur. (bkz: hayırlısı)
türkiyenin yeni teknik direktörü kim olacak sorularını istifa ettiği an itibari ile başlatan olay.
ders alamam ders veririm diyen ağa kılıklı futbol fukarasından kurtulma bildirisi.
intihar etseydi daha iyi denecek durum.Zira kimi zaman büyük başarılar, kimi zaman sudan sebeplerle yenildiğimizi göz önünde bulundurursak çok doğru bir karar.
türkiye futbol federasyonu başkanı mahmut özgener'in saygıyla karşıladığı istifadır efendim. bundan anlıyoruz ki bu işin geri dönüşü yok. olmasın da zaten.
Yerine kim gelecek diye soru sordurtan hede.
harika haberdir, rötarlı olsa da. kendisi açısından da akıllıca planlanmış bir hamledir. ermenistan maçına istifa etmeden çıksaydı skordan bağımsız olarak '' terim istifa '' protestolarıyla karşılaşacaktı, bu tatsızlıkları önlemiştir. sadece seyirci tepkisi değil aynı zamanda basında doğacak olumsuz kampanyaların da önünü kesmiştir. hatta haysiyet fakiri spor medyamız şimdiden rüzgarları terim lehine üfürmeye başlamıştır, şu kadar milyon lirayı elinin tersiyle itti falan diyerek. bu adamın aldığı maaşın abartılı olduğunu söylerken bazıları bu işin ederinin bu olduğunu, hatta az bile aldığını dile getirmekteydiler. işte gördük, terim'e daha son maçlar oynanmadan fark atan blazeviç' in ne kadar para aldığını. ayda 5 bin avro. takriben terim' in aldığının yüzde beşi. bu istifada üzücü olan tek bir yön vardır kanaatimce. o da sadece sportif başarısızlık üzerine gelmiş olmasıdır. yoksa hazretin isviçre maçından sonra ortaya çıkan rezaletlerden ötürü gönderilmiş, bilemedin istifa etmiş olması gerekirdi. neyse, ingilizlerin dediği gibi '' better late than never ''.
(#5797421) entarisi ile zamanında vurguladığımız olgudur.

fazla söze ne hacet...
futboldan hiç anlamayan eşimin bile haberlerde istifayı duyduğunda oh be demesine sebep olmuştur. imparatorluğu bir yana ama saha kenarındaki iticiliği kendini beğenmişliği lanet bir durumdu. istifasına sevinenlerdeniz.
ne yazık ki, kendisini bir kaç yıllığına milli takımın başından ayıracak olan istifadır.
(bkz: vaka-i hayriye)
hamit'in de alınamamasından sonra yüksel ihtimal olmuş hede.
an itibariyle gerçekleşmemiştir.
fenerbahçenin alex'e yaptığı terbiyesizliği bile dörde katlayacak bir hareket olacaktır.
(bkz: fatih terim lan bu borumu)
Tez zamanda olur umarım. Koca kafa da yanında gitse güzel olur.
Şu aşamada;

görsel
artık gerçekleşmeli.
göztepe maçıyla gelmişti, göztepe maçıyla gitsin.
ocakta napacaksa yapsın bakalım by mafya, durun sakin olun bi dedirten cümle.

sonra silkersin gitsin.
istifa etmese dahi yakın zamanda yönetim tarafından kaba etine tekmeyi basıp gönderileceğini düşünüyorum.
güncel Önemli Başlıklar