1. 1.
    kanal d'nin iki kez yapmasına rağmen tutturamaması durumudur.

önce mehmet akif alakurt'la denediler: fatih sultan mehmet temalı dizilerin tutmaması

sadece 6 bölüm sürdü.

şimdi ise kenan imirzalıoğlu ile denediler: fatih sultan mehmet temalı dizilerin tutmaması

ve reytingleri hiç parlak değil. ben ikisinin de tamamını izledim, ikisinin senaryosu da çok kötü. tarih dizileri yazarken hedef hükümete yaklaşmak, yanaşmak olunca böyle oluyor.
    7 -1 ... asenaulku
  2. 2.
    sorun kanal'da. kanal d tarih dizisi yapabilecek bir kanal değil. hoş artık komedi de yapamıyorlar.
    4 ... rauf
  3. 3.
    Bilgi para etmiyor.

Bilge'den igreti duyuluyor.
    1 ... alpertunna
  4. 4.
    en küçüklüğünden başlasa belki tutardı.
    5 -1 ... barilla
  5. 5.
    Yapımcı samimi değil.

O kadar.
    1 ... rabb in nefesi
  6. 6.
    Bu ülkedeki tarihi diziler, talebe göre yapılan diziler. Halkın dizilerden istediği şeyler şunlar:

-türkler bire on dövüşsün.
    -gavur keferelerde hiç zeki komutan ve asker olmasın.
    -müslümanlar hep iyi adam, diğerleri hep kötü adam olsun. Mesela bir hristiyandan temiz kalpli bir insan hiç çıkmasın.

Bu özellikleri taşıyan diziler tutar.
    6 -2 ... petit enfant
  7. 7.
    Çünkü fatih sultan mehmet malum kitlenin aklının alamayacağı kadar entellektüel birisi. O kitlenin tek sevdiği tarzdaki diziler saçma sapan her şeyi allaha falan bağlayan tiplerin olduğu diziler. ikide bir arapça kelimeler söyleyip hristiyan doğramaya başlarlarsa izlenir.
    3 -1 ... boyle olsun istemedim
  8. 8.
    Sonunda istanbul’u fethediyor işte amk, neyini tutsun?
    2 -1 ... lannoldu
  9. 9.
    Jan Koller'in hayatını çekseniz ve rolü bernard duarte'ye verseniz tutar mı?

Tutmaz.

Tutmamalı.

Ha göya tarihi dizilerin tutması apayrı bir embesilliktir o da ayrı mevzu.
    1 ... pamphilos
  10. 10.
    ikincisi de birincisi gibi 6. bölümde kaldırılmış.
    2 ... asenaulku