1. 1.
  osmanlı hanedanında soyun babadan oğula geçerek devam ettiği kabul görürdü. günümüzde de kalıntıları devam etmekte: çocuğun babasının soyadını alması gibi.
  3 ... eternal moonlight of autumn
 2. 2.
  doğan çocuk anne ve babansından ilk miras olarak dominant ve resesif gen ve karakterlerini alır.
  şüphesiz yannanilik oldukça çekimser kalmıştır ki istanbul bugün konstantinopolis değildir.
  ayrıca yunan olsa bizim için ne farkeder? bizim atamız atatürk ve ulu önder mustafa kemal atatürk dil din ırk ayrımını öyle bir sıfıra indirmiş ve demiştir ki:
  ne mutlu türküm diyene!

  ne mutlu.. *
  9 -1 ... gore gori chapa tipa rota hey
 3. 3.
  (bkz: hepimiz kardeşiz)
  3 ... kansob
 4. 4.
  yani yazmayayım dedim tutamadım..

  gözü çekik olup da adeta evrimleşme boyutuna varan coğrafik izolasyondsn muzdarip bi topluluktan bahsediyoruz..yayılmışız ,yayıldıkça gen havuzumuz genişlemiş vs vs..

  hani burda kim kimin soyundan sopundan bilsen nolcak?
  şimdi günümüzde her anasını babasını bildiğimiz herkes cidden adam mı da fatih'in babasının derdine düştük?

  he bi de sözlükte yeni moda olmuş , x ydir gibi kesin yargılar içerip de ben demiyom aney demek..ülkedeki bilimsellik septisizm gözlerimi yaşartıyor şu an ühühü..
  10 -4 ... hefeweizen
 5. 5.
  genelde böyle eziklikleri bizimkiler sergiler zannederdim ama yanılmışım. görüldüğü üzere her milletin ezik tipleri vardır işte böyle. bu saatten sonra fatih sultan mehmet yunan olsa ne yazar, istanbul'un tapusunu yunanlıların üstüne mi yaptıracak fatih mezarından kalkıp da.
  3 -2 ... powerofaith
 6. 6.
  aslında ''padişahlar da türk değildir, bunlar bizim yiyeceğimiz boklar olamazdı zaten, bakın en büyük düşmanlarımız bizi adam etmiş''e getirilen dedikodulardan biridir. allah bilir fatihin, atatürk'ün anasının amcasının hangi büyük büyük dedesinin baldızı yunandır, yahudidir, bize bela olmuştur. buraya kadar soy sop araştıran türk gençliği, keşke medeniyetin, yerleşik hayatın ve dünyaya yayılan ilk devletlerin türklere ait olduğunu bilse, cengiz han'ın attila'nın kızılderililerin, finlandiyalıların, vb. ırkların köklerinin türk olduğunu bilse bunlara hiç gerek kalmazdı. yunanlılar kimmiş, yahudiler kimmiş. biz herkesiz.
  1 ... thaliia
 7. 7.
  Kromozomların bir diğerine baskın gelme özelliği vesayet sistemi yoluyla değil genetik bilimi yoluyla belirlenebildiği için ortaya çıkan melezleşme sürecinin fi tarihinde ölüp gitmiş adamlar üzerinde cesetlerini çıkartıp inceleme imkanımız da bulunmadığı için - ki çıkarsak bile dna 'nın d'si bile kalmamıştır şimdi - ortada muallak kalacak iddiadır. Elbette melezleşmenin şablon tanımına bakarak ortada gen bazında bir etkileşim olduğu söylenebilir. Fatih Sultan Mehmet üzerinden ırkçılık yapmaya da gerek yoktur zira adam bir çok ülkü ocağında peygamber edasıyla fotoğrafıyla yeterli düzeyde faşizme hizmet etmektedir. Aklıma takılmışken acaba Fatih kendi resmini ünlü italyan ressam Bellini'ye yaptırırken ülkü ocaklarına asılacağını önceden kestirebilmiş miydi? *
  1 -2 ... nekrofili
 8. 8.
  (bkz: padişah anaları)
  ... walktothestars
 9. 9.
  fatih diye anilan 2. mehmet'in annesi yunan degildir. annesi mara despina, sirp despotu curac brankovic'in kizidir. yani fatih'in annesi bir sirptir. fakat buyuk buyuk anneanneleri arasinda yunanlar vardir. orhan gazi'nin karisi horofira gibi. ayrica fatih'in burnu grek irkini simgeler bicimde sivri ve uzundur. bu da ilginc bir detay tabi.
  3 -1 ... migfer
 10. 10.
  götünden tarih yazmanın en güzeli örneğidir.
  5 -5 ... talihsiz sokak kedisi