bugün

sen bir de recebi gör.
Tarihi değerlendirmeler anakronik şekilde yapılamaz sayın yazar. Fatih'in büyük toplar döktürmesi ve bunları kullanması Avrupa'da merkezi kraliyet rejimlerinin görülmesini, feodal düzenin sona etmesini sağlamıştır. Sadece bu örneğin yeteceğini düşünüyorum.
doğunun ve batının imparatoru olmuş daha ne bekliyorsunuz amk. osmanlıyı yüzyıllarca ayakta tutan altyapıyı kuran adamdır otoriterliği yeter.
"feodal düzenin sona ermesi" denmiş, tam su içerken püskürdüm.

gören de yerine cumhuriyet'i getirdi sanacak!
Mete han da bizim Fatihte bizim Atatürkde bizim bunu ne zaman anlayacaksınız çok merak ediyorum.
Herkese laf et fatihe gelince dur!

Ayrıca 2000 yıllık olması mimari bir yapıyı dayanıksız kılmaz. Günümüzde yapılan yapılar çok daha vasat hepimiz biliyoruz.

Son olarak istanbul surları hakkında gezginlerin, mimarların sözlerini araştırın ve fatihin tam olarak neyi yıkmayı başardığını anlayın.
1453 yılında istanbulu alması ve Bizans imparatorluğuna son vermesi ile yeni cag acan, efendimizin ovgusune mazhar olan imparator ve klavye basinda ona laf atan sen.
"abartılmış derken ağzının alacağı şekle fışkırtayım" denilesi başlık.
erdoğanı görmemişsin yazılası başlık.
külliyen yalandır. Osmanlı devlet teşkilatının iskeleti onun zamanında oluşturulmuştur ve çok stratejik topraklar alınmıştır.
sanırım bir k÷rt beyanı.
gerçi kimin beyanı olursa olsun orul orul bir beyandır.
Abartmak , mı az bile yapılmış.
Dedem deme
gördüğüm tek abartı trollük yapıyorum derken zırvalamalarınız amk.
atatürkü putlaştıranların anlamayacağı lider.
fatih sultan mehmet han a abartılmış diyenlerin hayatta ne başardıklarını o anki dönemde sultan olsalardı ne yapacaklarını çok merak ediyorum.