bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  iddiayı dile getiren nerede ve ne zaman fatih sultan mehmete domalmış? bu sorunun cevabını versin bize inanalım. öyle bedava yok.

  not: mehmete özel bir isimdir ve değişmez, yumuşama olmaz. sakın uyarı falan filan yazmayın.

  edit: eksileyenler fatih sultan mehmete hangi şartlarda ve ne zaman domaldınız açıklayın.
  7 -8 ... beerrrdush
 2. 2.
  dolaylı olarak doğru olan iddadır... zira bizansın ve diğer avrupalıların .mına koymuştur...
  8 -3 ... soyut halk noel babasi
 3. 3.
  birçok padişah haremlerinde oglanlar varmış bu bilinen ve tarihçilerin bilidiği birşeydir. fatih de bunu yaptıysa bu onu bi yapar sanırım.
  4 -7 ... scurtel
 4. 4.
  (bkz: since 1453)
  1 ... genco
 5. 5.
  velevki öyle (ki hiç sanmıyorum)ama bu tarihi rolüne leke sürmez. zira ,fatih her zaman için istanbul'u alan başarılı komutan olarak kalacaktır.
  4 -1 ... kagithane
 6. 6.
  sanane cinsel tercihinin ne olduğundan? adam ülkeyi veya savaşı yatağından yada hareminden yönetmiyor. dünyalar güzeli şu ili bana kazandırmış ya gerisi çok da umrumda değil.
  3 -2 ... akyurter
 7. 7.
  (bkz: bir osmanlı tokat ı şart mirim)
  2 -1 ... rosinha
 8. 8.
  böyle birşey varsa sadece youtube da yunanlılarla türkler arasındaki 'siz şöle topsunuz, siz böle şeysiniz bıdıbıdıbıdı' şeklindeki video atışmalarında yunanlıların eline bir tane koz geçmiş olur, kimse de sallamaz haliyle. zaten youtube a da giremiyoruz o zaman bir sorun yok. (bkz: sansürü seviyorum)
  1 -2 ... costa the second
 9. 9.
  fatih de birçok osmanlı padişahı gibi din alimidir hatta aldığı eğitimle ulemadan bile sayılabilir. gemileri karadan kaydırması bu iddiaları ne kadar destekler bilmiyorum ama belli ki gemilerden birisi ya da birkaçı yanlışlıkla haliç yerine başka bir yerlere girmiş. bu tür iddiaları ciddiye almamak lazımdır.
  2 -2 ... stinson
 10. 10.
  gül koklarkenki duyarlı ve de ince kaşlı fotoğrafından kaynaklanıyor gibi görünen iddia.
  3 -2 ... david addison