bugün

(bkz: fatih sonkaz)

Gani müjde'nin ekürisidir.
şahan gökbakar, "beyninin yüzde doksan dokuzunu aldıran fatih sonkaz" tiplemesiyle bu şahsa gönderme yapmıştır.
bazı arkadaşların yaptığı esprileri okurken yanlışlıkla dürümün üstüne kustum. Allah belanızı versin lan ! 8 Tl bu dürüm.
pis yedilinin de yazarıdır.
Notumsu bişeyler: Kaygısızlar, solmaz baruter sayfası, konu salağı köşesi ve tükenmez kalem ekibi ile yaptığı baskül ailesi dizisi ile idolüm olan Fatih Solmaz'ın pis yedili'nin yazarı olduğunu öğrenmek muslukçuyu evde havluya sarınmış halde görmüşcesine sarstı beni.
penguen'in sahibi yahut ortağı olan kişi. yoksa o kalite ile dergi de nasıl tutunabilir ki?
penguen' in patates baskı köşesinde " amerikalı ketrin sanki çayın değil de başka bir şeyin tadını almış da o yüzden türkiye'den ayrılamıyor" gibi hayvanca, seksist bir saçmalık sıçmıştır. bunun üzerine kendisine bir mail atarak saçmaladığını ve yaptığının yanlış olduğunu penguen gibi bir dergiye yakışmadığını yazdım. peki muhteşem, harika, yaratıcılığı dağlar kadar olan fatih solmaz bana cevap olarak ne yazdı??? " annen mi lan o?

bu seviyede bir şahıstır kendileri. ben lisedeyken, l - manyak' ta konu salağı kısmını okurdum, liseden mezun olalı 12 sene oldu hala aynı yerde, hala am, göt, memeden bir adım ileri gidememiş vasat bile denilemeyecek bir mizahçı.
aynı mizah tarzını, üstelik artık hiç de komik olmamasına rağmen ısıtıp ısıtıp önümüze koyan mizahçı. kabul bir zamanlar lombak köşesinde, konu salaklarında ve kaygısızlar'da güldürmüştür ama devri taa on yıl öncesinde bitti, üstelik çok kibirli bir abimiz kendileri, burnundan kıl aldırmıyor, köşesinden zamanında şahan gökbakar'a, ceza'ya, alper mestçi'ye, ekşisözlük'e falan sataşmıştı hala öyle şeyler yapıyor mu bilmem ne zamandır patates baskı isimli köşesine bakmıyorum zira bakmaya dayanamıyorum.
ne ilginçtir ki kaygısızlar gibi bir şaheser de, selena gibi bir saçmalık da bu adamın elinden çıkmıştır.
(bkz: gani müjde/#4492762)
tespit yapacağım diye sıçan bazı adamların tespitlerini patates baskı'ya koyan insan. bazen aynı tespitler birden fazla yapılıyor; gözümüzden kaçmıyor değil..
patates baskı köşesinde iğrenç durum tespitleri ve saçma sapan başlık incelemeleri yapan zat. bu saçma sapan sıfatı hem başlıklar için geçerlşi hem de incelemsi için. absürd olma eğiliminde ama bir yere kadar. (bkz: olmadı olamadı olamayordu)
ben de pek saygı duyarım, onsuz penguen düşünemem, cidden, lakin kendini tekrara başlayalı seksen sene gibi bi şey oldu. örnek mesela: geçen gün eski dergileri düzenledim, canım sıkılıyodu işte, umumi tuvaletin evlere servis yapması olayını 5 kez okudum, 2si aynı işti zaten, diğerleri de o versiyonun değişikleri böyle adam birinde iş yerine gidiyo toplu siparişte indirim yapıyo falan, sonra telefonda küçük demiş büyüğünü yapmış, falan. tamam yapmayan yok bunu ama en çok gözüme batan hep fatih solmaz oluyo nedense.
her şeye rağmen lombak müessesesinin temel taşıdır. bi tanedir o, davuşan lömbük.
bir dönem lombakta "alican kırmızı" kod adıyla "itirafım var" ve "bahtsız bedevi" başlıklı 2 köşe hazırlayan garip bünyedir.

(bkz: alican kırmızı)
(bkz: solmazbaruter).
sırf bahadır baruter ile yarattıkları lombak köşesi ve kitaplarından ötürü saygı duyduğum ve eleştirmeye yanaşmadığım yazar.
annesini kaybetmiş, bu hafta penguen'de bahadır baruter kendisine güzel bir bölüm çizerek armağan etmiştir.
ayrıca selena'nın senaristiymiş.
son haftalarda köşesinde Alper Yağız adlı eşcinsel okuru hakkında bahseden yazar. hayır bundan bize ne. Fatih Solmaz ne yapmaya çalışıyordur? ''eşcinsel okurum Alper Yağız bana yazdığı mektupta kuracakları eşcinsel derneğini desteklememi istiyor. iyide alperciğim bunu neden benden istiyorsun ben eşcinsel değilim ki. karşı da değilim ama değilim.'' gibi cümlelerle birkaç haftadır köşesinden Alper Yağız adlı eşcinsel arkadaşa cevaplar yazıyor. peki bunu neden bize gösteriyor? anlamadığım nokta bu. bize ne arkadaşım! Alper Yağız benden şunu istiyor bunu istiyor... istesin git ona cevap yaz. neden köşenden cevap veriyorsun? ben, Alper Yağız adlı bir kişinin olmadığını düşünmekteyim. Fatih Fey' in uydurmasıdır. ekşisözlükten kendisine sıkça hakaretler edilmektedir. belkide oradan bir yazar gay olduğunu söylemiştir ve o yüzden böyle uydurma bir şeyle karşımıza çıkıyordur. ya da hiçkimse bir şey demeden böyle bir şey uydurma gereği hissetmiştir artık böyle bir şeyi neden hissetmiştir bilemem. ha uydurma değilse bile bunu neden bize anlatıyorsun onu hala çözebilmiş değilim. belki de gerçekten köşesini dolduramadığı içindir. çünkü yaptığı espriler gerçekten felaket. ilgiyi başka yere çekmeye çalışıyordur ve görünen o ki bunu başarıcakta. ama Fatih Bey herkes yemez!
itusozluk ile röportaj yapmış penguen dergisi yazarıdır.

linki de veriyim tam olsun;

http://www.itusozluk.com/extra/
(bkz: fatih sonkaz)
kime nasıl hitap edeceğini kavrayamamış olmasından şüphelendiren çizicidir.

iki nokta arasına sonsuz nokta koyarak çizdiğini sanandır.

eleştiriye kapalı bir adamdır.

herkes kötü çizdiğini söylerken iyileştirmek için çabalamaz da, ona buna çirkeflik yapıp durur. ***
shockhaber sitesinin kendi yazılarından arak yaptığını iddia ederek kendisinden soğumama neden olmuş mizahçı.
bir zamanlar hakikaten çok güzel espriler yapan, ama şu aralar -taşıdığı onlarca karpuza espri yetiştirmekten midir bilinmez- polemik gülüne dönmüş zat...

acilen titreyip kendine gelmesi şarttır. zira gittikçe dalga geçtiği konu salaklarından birine dönmeye başlamıştır.
(bkz: fatih solak)*
lombaktaki, tarihte ilk defa köşesinde ekşi sözlüğün son üç yılki kullanıcılarına ayar veren kişi.