1. 1.
  onu ben penisimi alnına vurmak suretiyle şövalye ilan edeyim. onu ben.. onu ben belgrad ormanında ordu komutanı formuna sokayım. bu ibne yüzünden bir gece ansızın 34 istanbul, 39 kırklaerli, 59 tekirdağ oldu amına koyyim.. azcık daha sabretse geberir pezevenk. bugün bir yusuf miroğlu dahi tehlike altında olduğunu bildiği içün göz kapaklarına tuz basarak ayakta kalıyor. fakat memleketi istila edilmiş şu itin yaptığına bak.

  ama ben tüm bu olanları bizans atalarının "su uyur düşman uyumaz" gibi bir sözü olmamasına bağlıyorum. olsa olaylar daha farklı gelişirdi.
  5 -4 ... jadeh
 2. 2.
  uyanık oldukları ancak o sıra meleklerin cinsiyetini tartıştıkları rivayet edilir.
  ... nobetci baykus
 3. 3.
  maldır.
  ... olrica yue
 4. 4.
  büyük ihtimalle haberleri olmuştur lakin karşı kıyıdaki osmanlı ordusunun içinde bunu engelleyebilecek güçleri yoktu. en fazla haliç kıyısına asker takviyesi sağlamış olmalılar.
  1 ... cerevesta
 5. 5.
  kazandıkları sözde zaferin eğlencesi dolaysıyla geceden tüketilen bidon bidon şaraplar vesilesiyle evet uykuda olan bizolardır..
  ... do min joon
 6. 6.
  istanbul'un fethinin olduğu dönem Bizansın en kötü dönemidir.

  Surları dışında güvendikleri bir şey kalmayacak durumda bir yerden bahsediyoruz. Hiçbir şey yapamazlar ki. Zaten surlar aşılınca da bir şey yapamadıkları gibi.

  Önemli bir fetih. Ama fethedilen istanbul için de çok büyük bir direnç, mücadele verildi demek mümkün değil.
  ... keyf kahyasi
 7. 7.
  Bizanslı değil Doğu Romalı'dır o çünkü tarihte Bizans diye bir devlet asla olmamıştır.
  ... romacumhurbaskani