bugün

Kim kardashian'ın g..ü> kendisi.

Kim peyniri, fatoş abe gibi soyunu satmıyor en azından.
25 Ağustos 1973 hamburg doğumlu, Türk kökenli Alman film yönetmeni, senarist ve yapımcı.
golden globe'da yaptığı espriyle beni benden almıştır. başkası adına utandım. ama ödül aldığı için mutluyum tabi. ama espri yapma bidaha.
(bkz: in the fade) ile yine izlenesi bir filme imza atmış yönetmen. Politik yönünü konuşturmuştur tebrikler.
Tribünlere oynayan basit adam. Hemen bir önceki girimde de belirttim ermeni soykırımı hakkında çektiği filmi hazirlarken ortaya 'ailem mhp'li' mavrasiyla çıkmiştı. Maksat "adamın gol diyor" dedirtip bunu diyen kişilerden ödülü kapmak.

The cut sikkoluğu hüsranla sonuçlanınca bu kez kurdler üzerine oynuyor. Hem de pyd üzerinden. Pyd kim; turk-alman ilişkilerinin gerginleşmesindeki ana unsur. Fatih akın bilindigi gibi bir alman vatandaşı. Pkk/pyd alman parlamentosunda radikal solcu die linke tarafından aleni savunulan hatta mv çıkartılan bir oluşum.

Yani bu kez ardında çok güçlü olmasa da (radikal solcu gruplar edebiyat ve sanattan silinme noktasındalar netekim) siyasi destek de var.

Hadi bakalım, kolay gelsin fatih hojam.
O kaşlarda vardi bir sey zaten.
https://tr.sputniknews.co...2-fatih-akin-rojava-film/
pyd'yi öven film çekecekmiş. *
pydnin devrimlerini öven film çekecek kişi.

o pydliler pek yakında senin benim ülkemde de devrim (!) yapmaya kalkarken de filmini çekersin!!
görsel
Eski film kafası çok başka bi yönetmendi. O ışıklar o müzikler o diyaloglar. O arabeske kaçan avrupai filmleri mükemmeldi.
Filmlerinde silahlar patlar burunlar kanar kadınlar ağlardı.

Şimdi nolduysa emekli amcalolm ar gibi kahvehane filmleri çekiyo.

görsel

instagramdan da takipleşiyoruz. Fotolarımı beğeniyo bu da kezolarcaaaa yorumum.
2009 yılında Soul Kitchen filminin Senarist ve Yönetmenliğini yapmıştır.
kesik filmiyle türkiye'den kesik yemiş yönetmen.
En son tweetini 14 aralık 2014'de atmış almanyalı aslen Trabzon vatandaşı olan yönetmenimiz.
Eskiden cnbc e de ustalara saygı kuşağı bölümü vardı orada kendisinin filmlerinin bir kısmını izleme şansını yakalamıştım. in july filmi çok hoş ve güzel bir yol hikayesi filmiydi solino da keza güzeldi. Keşke cnbc e daha devam etseydi de daha başka yönetmenlerinden filmlerini izleme şansımız olsaydı.
bugün doğum günüdür. 43 yaşına girmiştir.
Sevmediğim bir yönetmendir filmleri hiç etkilemez beni en kötü diziside kavak yelleri dir zira namus fukarası bir diziydi.
kaşlarıyla beni benden alan yönetmen. bir ido bir fatih akındır efendim.
kendisinden nefret ediyorum ama filmleri çok güzel.
Ermenistan’a yaptığı seyahat sırasında Soykırım Müzesi’ni ziyaret eden yönetmen.
okuması güzel, keyif alınabilen filmler yapar, en beğendiğim filmleri; soul kitchen ve yaşamın ardında film'iydi. Gurbetçilerin kendine has özelliklerinden olsa gerek kendilerinde daha çok aidiyet hissi var, istanbul'da yaşayan insan sokarım böyle şehre derkene bu abimizin filmlerinde istanbul'a, türkiye'ye, daha çok bağlanıyorsun.

son filmi the cut nasıl bişey olacak merakla bekliyoruz.
- oyuncuların arasında birol ünel de var, ilk kez senin filmin de boy gösterdi. aksiliğinden haberdar mıydın?

+ evet, bu konudaki ünü çok eskiden bilinir. hangi nedenden ötürü şimdi hatırlamıyorum. budapeşte 'deki çekime gelmekten vazgeçmişti. telefonda fena halde birbirimize girdik. ta ki bir açıklama yapana dek. onu üç kez evden arayıp telesekreterine sövüp saydım. tıpkı tenten'in ''ambardaki kömür'' albümündeki gibiydi. orada kaçan haddock köle tüccarına bir gemiden diğerine seslenerek küfreder. tenten ''durun artık kaptan'' der, sizi duymaları olanaksız. bunun üzerine haddock kamaraya gidip bir megafon alır ve arkalarından avaz avaz ağzına geleni söyler. bizim de birol'la durumumuz aynıydı. onu durmadan telefonla arıyordum. ''sen var ya, dostluktan zerre kadar anlamayan aşağılık bir herifsin!'' sonra o beni arayıp telesekreterime küfürler yağdırıyordu. bu bir süre böyle sürdü, sonunda onu yeniden yakaladım. ''şimdi oraya gelip taşaklarını koparacağım senin!'' dedi. ''tabii, gel de kopar!''
tutkuyla bağlı olduğu yönetmenler martin scorsese, emir kusturica ve yılmaz güney'dir. bruce lee ve muhammed ali 'de idolleri arasındadır.
--spoiler--
film çekmek boks yapmak gibidir. önemli olan gücü dengeli kullanmak, taktik ve zamanlamadır.
--spoiler--
çektiği filmlere eşsiz güzellikte türk müziklerini fon yapan, almanyada yaşayan türkü en gerçekçi anlatan müthiş yönetmendir.
Seneryonun kralını yazan adamdır. ne türkiye ye bakış açısı yanlış ne de türkiye hakkında söyledikleri.

"Tembel dedi tembel dedi hadi o zaman fatih akın dan nefret edelim" kafasında olanlar , uyanma vakti geldi.
güncel Önemli Başlıklar