1. 1.
  Kısa ve acısız, im juli *, duvara karşı, Köprüleri aşmak: bir istanbul hatırası*, solino filmlerini yönetmiş usta yönetmen. Kebap connection filminin de senaryosunu yazmıştır. 1973 Hamburg Doğumludur.
  4 ... zall
 2. 2.
  Serseri kişiLiğiyLe fiLmLerine çok şey katan yönetmen...şu an için sinema-tv okuyanLarın gözdesi durumunda...Nice güzeL fiLmLer çekeceğine eminim...
  2 ... tucimania
 3. 3.
  Filmlerinde her zaman için Türk ezgilerini aralara sıkıştırarak özellikle Türklerin anlayabileceğin güzel espriler üreten yönetmen.Almanya'nın yetiştirdiği en iyi yönetmenlerden.
  Tavır,düşünce ve hareketleri ile beni her zaman şaşırtmış şan,şöhreti önemsemeyen bunun peşinde koşmayan kişilik.
  Fatih Akın Filmleri
  http://www.beyazperde.com/kisi/9971
  1 ... trda
 4. 4.
  hırsız var filminde oynayan 7 yönetmenden biridir.
  ... miksaj
 5. 5.
  her filminde mutlaka arkada bi yerde sezen aksu çalar.sezen aksu hayranıdır.
  ... zula
 6. 6.
  Hollywood'da bazı filmlerin -Pentagon'un talimatıyla- işkence ve Guanatanamo'nun normal bir görüntü kazanması amacıyla yapıldığına inanan ve Bush yönetiminin, üçüncü dünya savaşını başlatmak istediğinden emin olan yürekli yönetmen.
  ... sulh
 7. 7.
  kendisi zonguldak filyos'ludur, yeni filminin bazı sahnelerini memleketi olan filyosta çekmiştir. film çalışmaları için 3 gün boyunca filyos'ta kalmış, daha sonra filmin devam çekimleri için trabzon'a geçmistir.
  ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 8. 8.
  kendini hiçbir yere ait hissetmeyen insanların en önde gidenidir. ondandır ki; tüm filmlerinde hep bir yol hikayesi vardır. ve aşklar yaşamın yangın çıkışıdır.

  duyarlıdır kendileri. bush yazılı ss subaylarının amblemi olan tişört yüzünden yurdumda yargılanmıştır.
  ve, şizofrendir. en kral şizofren hastasından daha da hastadır ruhu.
  hasta ruhuna sağlık. ürettiğin tüm çalışmaları ayakta alkışlıyorum.

  aradan aylar geçmiş yaşamın kıyısında filmi, cannes film festivalinde en iyi senaryo ödülü kazanmıştır. bir de avrupa birliğinin verdiği bir ödülü ilk kazanandır. *

  vicdani ret muhabbeti yüzünden bir çok kişi tarafından yanlış anlaşılmış olsa da ben o'nun yerine de askerlik yaparım. sadece türk sinema tarihi açısından değil dünya sinema tarihi açısından en iyi üç yönetmenden birisidir.

  diğerleri için;

  (bkz: david fincher)
  (bkz: alejandro gonzales inarritu)
  5 ... cennetten kovulan
 9. 9.
  Film setinde istedikleri olmayınca bolca küfür eden yönetmen. örnek son filminde bir sahnede tüm uyarılarına rağmen kameraya bakmaya devam eden yöre halkına sinirlenip elindeki megafonla kestik a.q diyerek tepkisini dile getirmiştir.
  ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 10. 10.
  yıllar önce kanlıca ya gelip ''sezen aksu burda oturuyormuş.evi nerde acaba?'' diyerek sokak sokak sezen aksu yu arayan, çevdedekiler şüphelenince kendini karakolda bulan, ama umudunu yitirmeyip uzun yıllar sonunda sezen aksu'yu bulan hatta klibini çeken maceraperest güzel insan.
  1 ... amen ra