bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  sözlükte devamlı gördüğüm ve hayretler içinde izlediğim şey.

  insanların tek bir kavram altında birleşerek, barış içinde yaşamasını öngören, bilimsel ve akılcı ilerlemeyi savunan bu ileri fikir; kavga, dövüşle; cehaletle, cinayetle karıştırılarak karalanmaya çalışılıyor. hele hele azınlık milliyetçiliği ile ve islamla ilişkilendirenler var ki evlere şenlik.

  faşizm, ata kültünün bize çizdiği çerçevesi içerisinde birleştirici olarak, topraklarımız içinde yaşayan soydaşlarımızın refahını sağlamak için elimizden geldiğince çalışmaktır. hala bunun nesini karalamaya çalışıyor insanlar anlamıyorum. mhp'lilerin bile faşizme karşı olduklarını düşünürseniz, olayın vehameti ve ne kadar ileri bir düşüncenin karalandığı anlaşılacaktır. sosyal refah devletini korporatizm aracılığı ile savunan faşizme, mhpliler serbest piyasa ekonomisi ve bireyciliği savunduklarından karşılar ki, kapitalizm ile bu kadar kol kola olan bir ulus bilinci düşünülemez.

  hepimiz bölücülük karşıtıyız, hepimiz vatanımızı seviyoruz; hala bu imtina neden?
  -5 ... ferayebend
 2. 2.
  bir çok etnik kökenden gelen insanların yaşadığı bir coğrafyada herkesi bu etnik topluluklardan sadece x saymak ve bu paralelde insanları x dışında ki herkese karşı nefretle eğitmek, dünyanın var dediğine yok, dünyanın yok dediğine var demek, vatandaşına insani terimleri kavramları(insan hakları, özgürlük, demokrasi gibi.) kötü göstermek, kötü olduklarına inandırmak gibi faşist pratikleri olan bir ülkede faşist olanın bile yapması anlaşılamaz bir durumdur. yavuz hırsız misali, kendisi faşisttir ama faşizmi kınar, başkalarını faşist ilan eder. neyse ki güzel yurdumuzda bu tarz olaylar asla olmaz, hadi hep birlikte söyleyelim! türkiyem, türkiyem cennetiiiiim.
  ... örümcekkafalı