bugün

bana o montu giydirmek için 244 bin tl vermeleri lazım.
Sanırım bu ailede ailesinin işini yürüten tek çalışan hacı sabancı. Diğer veletler baba parası yiyor sadece.
medyada gözümüze sokulan her habere inanmıyorum.
Sakıp ağa sağ olsaydı kahrından ölürdü. Türkiyede bazı uyanıklar sektörü, zenginlere iteleme konusunda pek mahir doğrusu. Sektörleri canlı tutmak lazım. Sektörler bizim, sahip çıkalım, onları sevelim..
ajda pekkandan mı almış nedir..
Zenginin parası, züğürdün çenesini yorarmış.
ortalama 2 bin tl maaş alan tipleriz gelmişiz burada trilyonluk adamları konuşuyoruz. doğuştan aşırı zengin bunlar o yüzden böyle hareketleri beni şaşırtmıyo.
Sırf pahalı diye dikkat çekmek için almış olmalı, gerçekten giyim zevki bu olamaz.
sadece fotoğrafı görsem kuşum aydın zannederim, böyle bir soyada bu mont yakışmamız,
dedesi görse bu ergeni valla terlikle kovalardı.
parası fazla gelen züppe montu.
binlerce yıl önce firavunlar oturdukları tahtları altın vb değerli madenlerden yaparlardı. aç ve yoksul yaşayan halkı uyarmak için gelen musa'ya "sen doğru söylüyorsun da karnımızı firavun doyuruyor" dediler.
21. yüzyıl da firavunlar böyle giyim aksesuar ile kendilerini belli ediyor. tebliğ dönemi bittiği için şimdi aç yoksul insanları bizler uyarıyoruz. bu sefer de bize "ailesinden kalmış, çalışıyor, şirket veya ülke idare ediyor" vs. bahaneler öne sürerek bizim gibi mi yaşasın diyorlar.
ne dersek diyelim, tecavüzcüsüne aşık olan insan gibi bu sistemi besleyen aç insanların ortaya çıkardığı durum.
tefeci montu bu.
Giydigi montta kendi suratina benzeyen oksijen israfi.
Sanırım kurşun geçirmeyen monttur.
Param olsa da ben alsam diye düşündüren monttur.
Şimdi bu sakıp sabancının torunu mu oluyor. Dedesi mezarında ters dönmüştür amk.
Kız montu gibi desem kendim öyle birşey hayatta giymem. Demet Akalın’ın giyeceği birşey bence. Böyle puşt gibi ibne gibi birşey agam.
Asgari ücret vere vere adamlar nerelere geldi be.
Bunun 10.000 lirasıyla birkaç öğrenciye burs sağlasan memleketi kurtarırsın. Mont bir sikime benzese gam yemem yine de neyse şimdi.
50 vereyim?
o paraya 2+1 eve girilir. yazık.
hani görünmezlik pelerini falan gibi özel bi gücü olsa o paraya değer dicem ama bi
sikime de benzemiyor.

arap yoğurdu bol bulmuş işte. aciz insanlar sanırım kendilerini böyle kanıtlamaya falan çalışıyorlar.
Ekşide bu başlık dolar cinsinden açıldı.
60 bin dolar olarak.
Ekşi ile uludağı karşılaştırıp güncel dolar kurunu bulmak mümkün oluyor bu durumda.
edepsizliktir.

midesini aldırmadan boğazına sahip olamayanın sonrasında yaptığı edepsizlik. paranda boğul emi.
ben o montta para vermem. ne diyelim renkler ve zevkler tartışılmazmış.