bugün

kırşehirliler mi?

konya da olabilir tabi.
görsel

Ahhada da kavga var. Durun yetişemiyoruz yavaş yavaş...
Şimdi arkadaşlar bu başlıkta tüm kürtlere veya başka bir ırka hakaret edip dünyaya ne kattınız ? Yeni bir buluş mu,teori mi,fikir mi ? Hayır hiçbir katkınız yok.sadece sıradan hayatınızı üniversite okuyarak,hakaret ederek ve herhangi bir meslek sahibi olup para kazanarak,evlenerek geçirip en sonunda herkes gibi öleceksiniz. Bu kadar basit ve sıradan hayatlarımızda bir aksiyon olsun bir renk olsun diye illa bir şey yapmak istiyorsanız birilerine hakaret edip,kin tutup zihninizi boş yere meşgul edeceğinize açıp iki satır bir şeyler okuyup belki insanlığa faydalı olacak bir yönünüzü keşfedersiniz. Boş yere insanların zihnini bu tarz şeylerle meşgul edeceğinize bilimsel teoriler ortaya atın da bunu tartışalım. Bunlarla uğraşalım.

Edit: eksileyenler şeriatçı yahut vasıfsız varlıklarmış. Belli oldu. Boşuna söylediklerim siz üzerinize alınmayın zaten.
Kasim Hanlığı.
Ne filoloji ne de antropoloji bilen cahil ifadesidir.

Kürtler; aynı farslar, beluciler ve osetler gibi hint-avrupa dili konuşan irani halklar sınıfındadır. Yani farsi ve Kürt aynı halk grubundandır, Bilimsel olarak. ''Farslar attı bunları hee'' gibi bir yorum cahillik ve şövenizmin ürünüdür. Çünkü oğuz türkü ve Uygur türkü arasında nasıl bir bağlantı varsa aynısı fars ve Kürt içinde geçerlidir.

Edit: la oğlum ben ne anlatıyorum. Adamın hayatında övünecek hiçbir başarısı,kimliği olmadığı için kendini posasına nispet ederek ego fetişizmi yapıyor, kendini rahatlatıyor. Ben de bilgi veriyorum, salak gibi. He abicim he fars attı, hatta araplar felan bunlar da hep düşük ırk, kızılderililer de türkmüş doğru mu?
aşırı boş muhabbet bir başlık. hayır elinizin altında google var. yengeye tecavüz yaz, adana, konya, kayseri gör hepsini. adam öldürme yaz çıkan haberlere gene bak. yani bunun ırkla alakası yok. türk, kürt, laz... türk'ün de orospu cocugu var kürt'ün de... şimdi kendinizi dört dörtlük göstermeyi bırakın. sanki biz türkler de on numara insanlarız amk. geçti o devirler. şimdi herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. herkes arkadan iş çeviriyor. tecavüz olayları hadsafhada. adam öldürmeler hadsafhada. sen gel böyle bir devirde ırkçılık yap, kin besle. yuh amk. valla helal olsun. ben şaşırıyorum böyle tiplere.
tamam yeter artık her toplumun içinde bir bit vardır bitirin bu ustunluk kavgasını.
Bakın Fuzilli yazarlar. "Bu dünyada boşuna yaşiyosunuz G*tünüzü kaşiyosunuz"
faruk kıratanesi olabilir mi?
dillerindeki kelimelerin kökenine baktığınızda 3000 kadar türkçe 3000 kadar farsça 2000 kadar arapça kelimenin bulunduğu bunun yanında ermenice ingilizce gibi kökende kelimeler vardır. kökeni bulunamayan sadece 600 kelime vardır bunların çoğu da eski farsçaya dayanmaktadır ama hangi ırktı onu hatırlayamadım. fetret devrinde anadolu türk beylikleri varken bunlar ortada yoktular sonradan nerden çıkıp geldiler bi araştırmak lazım.
ispanyollar tabikide manyakmısınız siz ?
3080 kelime türkçe
2230 kelime farsça
2000 kelime arapça
370 kelime pehlevi lehçesi(sasaniler zamanında konuşulan iran dili)
220 kelime ermenice
108 kelime kaldanice
60 kelime çerkezce
20 kelime gürcüce
300 kelime ses ve şekil bakımından çok fazla değişikliğe uğradığı için kökeni bulunamamış topluluktur hatta anadolu beylikleri döneminde burada yokturlar taaa yss zamanında buraya gelmişlerdir ama adı nedir unuttum.
saçma sapan lehçesi olan tırt topluluktur.
garip bir topluluktur.
+Lao piglo en sevdiğin hayvan ne senin?

-öşek.
merzifonda çokça bulunur

birbirini

aaaaiiiiiiii

şeklinde selamlarlar.
O ırkda bi de şey vardır; "kadın kısmısı hiç boş bırakılmamalı" eğer aileden biri evden bir kaç haftalığına uzaklaştıysa bahse konu şahsın eşi evin ata erkil şahsı tarafından gibildiği ırkdır. ___-true story-___
Böyle bir başlık olduğu için üzüldüm. Keşke insanlar dünyaya daha geniş bir perspektiften bakabilse. Ülkecek gittikçe at gözlüğü takmaya başladık. Artık daraldıkça daralıyor görüş alanımız. Kör olacağız yakında.
keşke kuzey amerika tarafına atsalarmış.
ben burada bir gerçeklikten bahsetmek istiyorum. eksileyen insanın bahsedilen türden insanların torunları olduğuna inanırım baştan söyleyeyim. baştan sona okumayacaksanız okumayın, aksine lütfen emeğe saygısızlık etmeyin. selçuklu bilirsiniz ki "türk katli vacip ve sevap" diyen hasan sabbah'ın iranlı, yani farsi kızıl çomarların etkisiyle de ağır darbeler aldı ve tarihin tozlu sayfalarına karıştı. beylik dönemine girdik ve hasan sabbah yoldaşı farsi haşhaşiler o dönemlerde de beyliklerin mühürlerini kopyalayıp sözde beylikler birbirlerine mektuplar gönderiyormuş gibi, beyliklere mektuplar göndererek beylikleri birbirlerine düşürdü. neyse o karanlık günlerde geçti. sonrasında beyazıd ve timur arasında büyük bir çekişme yaşandı. bu çekişmenin asıl nedeni ise ikisininde kendilerini selçuklunun devamı olarak görmeleriydi. ikisi de "ben tek selçuklu torunuyum" nidalarıyla ortalıkta geziyordu. fakat aynı anda iki selçuklu torunu, iki selçuklu mirasçısı olamazdı. sonrasında bunlar birbirlerinin boğazlarına yapıştılar ve timur galip geldi. ele geçirdiği bölgelerdeki kadınları, erkekleri katlederek 30.000 türkmen çocuğunu esir aldı ve yanında beyazıd'la yola koyuldu. fakat akıl edemediği bir şey vardı. bu çocuklar için gerekli erzak yani "resource" kendisinde bulunmuyordu. o yüzden yakın bir mesafe'de olan iran'a yolu düştüğünde, erzak arayışındayken şah ismail hatayi'nin büyük dedesi de o zamanlar büyük bir tarikat lideri (safevi tarikatı) olduğu için, ona yardım etmesini zamanı geldiğinde hepsini ödeyeceğini söyledi. ama şah ismail hatayi'nin büyük dedesinin başka planları vardı. bilirsiniz, takiyyecilik hasan sabbah yoldaşlarının en büyük silahıdır. hatta selçukluların içerisine de takiyyecilik ile girmişler ve vezire suikast düzenlemişlerdir. bu yüzden aslında farsi ve kurdi bir kan taşıyan şah ismail hatayi'nin dedesi "ben de türk'üm, selçuklu torunuyum, onları bana bırak, yaşları yerine geldiğinde karşılığını ödeyip geri alırsın" dedi. timur, şah ismail kaşari'nin büyük dedesine inandı ve bu 30.000 türkmen çocuğunu orada bıraktı. ama o gün hiç gelmeyecek, timur onlar için geri dönmeyecekti, zaten dönse de onları bulamayacaktı. neyse, şah ismail kaşari'nin büyük dedesi onlara takiyyeciliği, mezhep faşizmini ve iranlıların kanlarına işlemiş kin olan araplara duyulan iran faşizmini aşıladı -günümüzden de tanıdık gelen bir kindir- ve de büyüdüklerinde onları osmanlı topraklarına saldı. bunlar olduktan sonra aradan bi' 150-200 yıl geçti. işte bu "farsların silkip anadoluya attığı topluluk" yeterince müride sahip bir dini klan olduktan sonra şahkulu isyanını başlatacaktı. hangi dönemde? beyazıd döneminde! ama 1. beyazıd, yani yıldırım beyazıd atamızın dönemi değil arkadaşlar. 2. beyazıd döneminde. bu insanlar öyle insanlardı ki kendileri dinini yaşayan bir tarikatmış gibi (takiyyecilik) gösterip, 2. beyazıd'ın onlara kilolarca altın yollamasını sağlıyordu. ama yavuz sultan selim'in akıl hocası her şeyin farkındaydı ve onların tarihini de çok iyi biliyordu. yavuz sultan selim, babasına bu yaptığının yanlış olduğunu söylese bile babası hiç umursamıyor, "olsun onlar son derece laik, seküler, kültürlü, aydın insanlar! kötülüklerini görmedim ben yavuz yobazlık yapma" diyordu. gün geldi çattı, şahkulu isyanı başladı... ele geçirdikleri bölgelerde "bismilşah" naralarıyla kendilerinin dini klanından olmayanları kazığa oturtarak, yakarak, evlerini yağmalayarak 50.000 kişinin canına kıydılar. yavuz haklı çıkmıştı. ama kendisi bunların olacağını önceden bildiği için toplayabildiği kadar birlik topladı ve bu "farsların silkip anadoluya attığı" topluluğu dize getirdi. babası da tahtı kendisine bıraktı. peki bu insanlara ne oldu sonrasında? çoğu kaçtı, belli bölgelerde takiyyecilikle ömürlerini geçirdiler osmanlı döneminde... öyle mi sandınız? tabii ki hayır. eskiden osmanlıda dini kurumları denetleyecek bir kurum olmadığı için bunlar sözde dindar maskesi altında yeniçerileri kendileri için mürid yetiştirdiler ve zamanı geldiğinde bu osmanlıya pahalıya patlayacaktı. celali 1, celali 2, celali 3, celali 4 ve sırasıyla devam eden isyanlar yaptılar. hiçbiri önemli olmadı da en önemlisi neydi biliyor musunuz? kurtuluş savaşı esnasında cephede devletini savunanların eşlerine, kızlarına, annelerine tecavüz ettikleri, evlerini yağmalayıp yakınlarını katlettikleri koçgiri isyanı oldu. peki bu isyanı neden yapmışlardı? ingilterenin yayınladığı belgeye göre kim hangi topraklarda çoğunluktaysa osmanlı devletinde, orada kendi devletini kurabileceklerdi. bunlarda mezhebini öne sürerek kendi devletlerini kurmak istemişlerdi... peki ne oldu o insanlara? takiyyecilik demiştim... şuan o insanların torunları hala aramızda ve son derece kardeşçe yaşıyoruz. yaşasın kardeşlik.
takiyyecilik kanlarına işlemiş insanların benim ateist olduğumu bilmediği halde böyle yorumlar yaparak nasıl mezhep faşistleri olduklarını kanıtladıkları başlıktır. şahkucukucum benim.
Affedersin de farslar kimi sikiyo hacı? Amına kodumun dağ gibi bi coğrafyada yaşıyolar. Kasr-ı şirinden beri aynı sınır. Gelip de alaymış ya buraları sie amk.

Neyse ben çerkesim zaten beni ilgilendiren bi şey yok.
iran mezhep faşizmiyle yanıp tutuşanların takkiyecilik maskelerini düşürmeye çalışan birini ve geçmişini kabullenemeyenlerin zırladığı zırva dolu başlık. sanki timur 30.000 türkmen çocuğunu şah ismail kaşari'nin büyük dedesine bırakmamış, onlar da misyoner olarak osmanlı'ya dönüp 150-200 yıl sonra şahkulu, devamında celali ve de kurtuluş savaşı'nda koçgiri isyanını başlatmamışlar gibi. okuyupta yazdıklarımda mezhepçilik görenler geçmişle barışık olmayan insanlardır. bu kadar net bu. neden bu kadar korkuyorsunuz geçmişle yüzleşmekten? iran mezhep faşizmiyle yanıp tutuştuğunuz için insanlara arap faşisti diyenler de var. ama bunun da iranlılardan yadigar bir genetik olduğunu bilmiyor değiliz. hatta bakın neler diyorlar sevgili iranlılar. ne de olsa araplara duyulan kin acem devşirmelerinin hakkıdır değil mi? atatürkçülük maskesi altında yaptığınız mezhep faşizminde de var mı bu arap kini? a aa bakın ne buldum sanırım bu video'da genetiğine iran işlemiş devşirmeleri anlatıyor.
https://video.uludagsozluk.com/v/hz-ömer-70192/
ne kadar da aydın, laik, seküler, birlik, beraberlik, kardeşlik isteyen sözler bunlar ve insanın içinde acıma duygusu uyandıran başlık. ağzı bal mumu kokan, ailesinden aldığı kültürle her türlü güzel sözü sarfedebiliyor olanları da gösteren başlık. ama üzülmeyin. belki de bizimde vardır şah ismail'in dedesinin devşirdiği tanımadığımız eski sevgililerimiz. gerçekten üzüldüm şimdi. ben diyorum "yavuz sultan selim", o diyor "bu sakallı hadi keselim". ben diyorum "farsidir fare suratlı olan, yavuzum gel bak onlara nasıl koycam", o diyor "devşirmeyim aklım geri, din diyerek sallanıyor ellerim ileri-geri, napsın benim gibi soysuz iran devşiriği" gibi sözleri de akla getiren başlık.
Beyazıd timuru yenmişden sonrasını okumadım, bu nasil yuksek tarih bilgisi.