bugün

gothic kültürüdür almış başını gitmiş, alem gothic olmuş, rocker olmuş, emo olmuş...her köşe başında 3-5 liseli delihüanlı elde bira ve cigara eziliyoruz, biz farklıyız edebiyatı yapıyorlar...her türlü rock grubunun adını bilirler de rock felsefesini bilmezler.

lan sormazlar mı sana bu ülkede kaç milyon işsiz, açlık sınırında yaşayan kaç adam var. kaç milyon insanın kültürü yok sayılıyor. kaç milyon öğrenci her gün ne üdüğü belirsiz sınavlara giriyor...her gün kaç kadın dayak yiyor...

sen şimdi ayağında güzel nike, converse ayakkabılar, üstünde tarz t-shirtler...saçlar tamam...yahu kardeşim bırakın bu amerikan filmlerindeki varoş kültürünü...baba parasıyla yaşayıp, sokak kültürünü benimsemiş ayağı yapıyorsunuz, olmuyor...gidin bi kahveye de işsizliği sorun...gidin bi köye de elektriksiz nasıl yaşanıyor öğrenin...insanların evleri, köyleri nasıl boşaltılıyor...ezilmek neymiş görürsünüz o zaman.

ha ben nasıl farklı olurum derseniz; artık kimse ülkesinin politikalarına, sorunlarına, dünyaya duyarlı değil...duyarlı insanlar farklı artık...valla bak, git ayrımcılığı protesto et, ne bileyim küresel ısınmaya karşı bi şeyler yap...dünyada neler oluyor gör.

ben farklıyım edebiyatı yapıyosunuz ama olmuyor evladım, bak kabız olacaksınız sonra kasacam diye...
ergenlik psikolojisiyle kendini, kişiligini kanıtlamaya calısan genclerin ortaya koydugu durumdur. farklı olmak bir yana hepsi birbirinin aynıdır. siyah giyerler, cesit cesit renk renk konversleri vardir, grup kurarlar, rock yaparlar, guya hepsi isyankar, solcu muhaliftir. oysaki tumu uç olmaya calısırken ortada kalırlar.
yolda, ortada, kenarda, havada, karada, suda "hehe ben kabizim, sizden farkliyim" seklinde dolasmaktir. saglikli ve uzun bir yasam icin bu tipleri fazla takmadan yasamak gerekir.
güncel Önemli Başlıklar