1. 1.
    Yok ada, rüzgar, poyraz, kuzey yok ebenin viyatnamı özenti sürüleri sizi.
    9 -1 ... seruven44
  2. 2.
    Örnek olarak: pamir.
    7 ... tanerman
  3. 3.
    Çok milliyetçisiniz anlıyorum da çocuğa " öztürk" koyunca daha mı milliyetçi oldunuz?
    Ya da çok sevdiğiniz kitabın ismini çocuğunuza vermeniz.. " Mavi tuna" koyduğunuz çocukla ileride dalga geçecekler belki, bunu düşündünüz mü?
    6 ... toujours pur
  4. 4.
    çoğu maalesef sikimsonik dizilerden ve sahte takma isimli soytarı sözüm ona sanatçılardan hayatımıza girmiştir. bazı özentiler de balıklama bu isimleri çocuklarına koymuşlardır. düşünsenize yaşlanınca ada teyze, can dede gibi hitapları ne komik ve eğreti duruyor.
    1 ... seruven44
  5. 5.
    sonra o garip adları herkesin koyması ile sıradanlaşacak isimlerdir.. çalıştığım okulda bir sürü ilayda isimli kız, furkan isimli oğlan var. beş sene önce de ortalık burak'tan geçilmiyordu. burak kut müzikte değilse bile, çocuklara verilen isimde tarkan'ı geçmiştir.
    1 ... akillipetro
  6. 6.
    aras mesela. yok yurtiçi.
    5 ... oguzhandroid
  7. 7.
    Yeni nesil çocuklar nickname ile doğuyor. Yapmayın etmeyin yazıktır günahtır.
    8 ... sezenist a feminist
  8. 8.
    fatih selim kadin video boyunca usenmeden iki ismi birden soyleyebiliyor.

keske o yasama tutkusu bende de olsa.

yok cocuk kanali takip etmiyorum.
    yegenim hep aciyor o salak cocuk ve anasini.

bir de yanki var.video boyunca analari surekli ciglik atip bir seyler anlatiyor cocuklar tam bir mal sesleri bile cikmiyor.
    1 ... beton baris
  9. 9.
    Hiç çocuklarının geleceğini düşünmüyorlar.
    Özellikle muhafazakar kesimde oluyor bu.
    Çocuğa ilk popüler isim, ikinciyi anne baba ısmı koyuyorlar. Israrla iki isimle seslenıyorlar.
    Haydar berk, hafize berra vb.

Farklı olsun dıye acayipleşen akım.
    1 ... bos beles isler uzmani
  10. 10.
    Ben leo'ya hastayım. Onu ayrı yazıyorum
    Arel, ares, yamaç, arfe, atlas, tayanç, barkın, aden bucan, oray, orça, deha, yafes.

Selena lal, cansın, arya, maya, lisa, sasha mia, istanbul, masal, çisil, almina, eva, ilayda, melodi, mira, bilun, yaşam, ışınsal, hanzade, lalin, oben, dora...
    4 -1 ... siggurd