1. 1.
  farklı olmak için başkası gibi olmamak kendin gibi kalabilmektir
  5 ... yandesk
 2. 2.
  insanlar arasında göze batmak,sivrilmek,dikkat çekmek,popüler olmak için değil,kendinde bulunan farklı olma potansiyelini doğal bir şekilde kullanmaktır.
  2 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  herkes bir şekilde bir diğerinden farklıdır. farklı olmaya çalışan da, çalışmayan da. örnekte de görüldüğü gibi (bkz: farklı olmak)felsefe yaparak da farklı olmaya çalışılınabilir. gerek yoktur. sakindir. * * * *
  ... cgr
 4. 4.
  diğer insanlardan daha farkı düşündüğünü, yaşadığını düşünmek. hez farkılıdır.
  ... meksikalı
 5. 5.
  (bkz: bireysel farklılıklar)
  -1 ... atipik
 6. 6.
  (bkz: marjinal)
  1 -1 ... insatiable love
 7. 7.
  (bkz: farklı olmaya çalışmak)
  (bkz: farklı olmak için aynı olmak) *
  1 -1 ... populizmin köküne kibrit suyu
 8. 8.
  ..ki vardılar...farkında değildiler...farklı olduklarını sandılar..oysa ki etraflarındaki yükseltiler yaratılalı beri birçok sahibinin çıktığından bihaberdiler...

  dünyaya artık köy deniyor bilmem farkında mısınız? sebebi ticaret ve dolaşımın rahatça yapılabilmesinden ziyade bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilme imkanlarının giderek artmasıdır. tarihin başlangıcından beri farklı düşünce akımlarının daha da farklılaşarak günümüze kadar gelmesi, bu süreçte yaşanan sancılı dönemler üzerine kat be kat toprak örtmüş ve artık fosilleşmiş bedenlerden çıkan görüşlerin hala yeşerdiği bir toplum salt bilgi aktarımından geçer. doğru bilgi aktarımı önemlidir. bilgi bir kelimenin ortaya çıkışı, kullanım alanları olabileceği gibi yaşanmış bir olayın hayat üzerine tezahürlerinden de meydana gelebilir. neticede her tecrübe bilginin farklı yönlerini, farklı taraflardan görünümüdür. hülasa bilgi farklı bedenlerden * farklı süreçler geçirdikten sonra çıkar. bu çok doğaldır çünkü insanın hayat evresinde geçirdiği dönemleri etkileyen değişkenler farklı farklıdır.

  netice itibariyle farklı düşünce şekilleri, farklı yaşam stilleri, farklı aile yapıları, farklı kültür vb süreçlerden geçen her kişinin farklı görüşlere sahip olması şaşırtıcı değildir. aslolan bu farklılıklarla bir arada bulunabilme farkına haiz olabilmektir. bunun yolu bana göre müsammahadan geçer, fikre karşı saygıdan geçer, beğenilerin farklı olacağı ihtimalinin varlığından haberdar olmaktan geçer, ortak yaşama alanları içerisinde karşı karşıya geldiğimiz kişilerle düşünebilme yetisine sahip olduğumuzu bilerek iletişim kurabilmekten geçer.

  aslında sayılan birçok çözüm alternatifi sağcısı, solcusu, dindarı, ateisti, beşiktaş'lısı, fenerli'si, erkeği, kadını farketmez bir şekilde hayat içerisinde etrafındakilerle etkileşim halinde olan herkesin ortak düşünceleridir.

  komik değil mi? barış olsun evet ama şöyle olsun yok öyle olmasın böyle olsun diyerek tartışabilmek. bu da insanların amaçtan ziyade araca verdikleri değerin yani maneviyattan ziyade maddiyatın biçimlendirdiği görüşlerin çarpışmasından ortaya çıkmakta. oysa ki düşününce amaç barışsa, amaca giden yolu beirlemek kavgayla, güç gösterisi ile çözülecek değil aksine bu durum daha fazla kaos ortamına yol açabilecek bir problem.

  neticede farklılıklar aslında insanların zenginliğidir.
  1 ... mey
 9. 9.
  belki de kendin olabilmektir farkli olmak. hayati bir tiyatro sahnesinden ileri goturebilmek, herseye ragmen kendin gibi davranabilmektir.
  ... nanocu
 10. 10.
  metal müziğin ana felsefesi(idi). Popüler olandan kaçmak, kendini sürüye ait olan bir koyundan daha ileriye(belkide geriye) götürebilmek. Ama bu olumlu olur mu, olmaz mı, insan tek mi kalır, o bilinmez...
  (bkz: marjinal)
  ... venividivici