1. 1.
  hayır, üzgünüm ama senin gibi düşünmüyorum. kimse birbirine eşdeğer şeyler düşünemez zaten. insanız biz, hepimiz görünüşte aynı gibi gözüksekte, aslında farklı zihinsel dinamiklere sahibiz. senin gibi düşünemem çünkü sen ve ben farklı ailelerde doğduk, farklı şeyler yaşadık. önemli olan bu değil zaten. farklı görüşlerde olabilir inanlar. ama sorun ne biliyor musun? farklı olduğumuzu kabul etmememiz. nedir yani, çok mu önemli aynı şeyleri düşünmemiz? çünkü zor farklı şeyleri düşündüğümüzü farketmemiz ve saygı duymamız? insansak, aynı toprakları aynı evreni bir şekilde beraber kullanıyorsak bunu kabul etmek zorundayız. kukla değiliz ki aynı şeyleri düşünelim, ama uzlaşmak o kadar da zor olmasa gerek, insanız sonuçta, etten, kemikten, beyinden ibaret.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  bazi farkli goruslerin inatla yanlislarini savunmasi uzerine kabullenmmek olayi
  1 -2 ... divanedestan
 3. 3.
  iletişime kapalı insan . ılk kelımesını ''hayır '' olarak kullanması ıle iletişime kendını kapatmış olur , başka bır zaman başka bır mekanda görüşlerini sundugunda konuşmacılar tarafından fazla ciddiye alınmayacaktır . Aslında kendı görüşlerini sunabılmenın veya ıfade edebılmenın en guzel yanının ıyı bır dınleyıcılıkten gectıgını fikirlerın catışsa bıle bır noktada buluşulabılecegını farklı görüşlerın kendı goruşlerınde kı artı veya eksı yonlerı gormesıne de katkı saglayacagını bılmemektedır .
  ... esince
 4. 4.
  at gözlükleri takmanın sonucu ortaya çıkar.
  o gözlükler bir çıksa zaten ortada sorun morun kalmıcak.
  ... ucuk siyah
 5. 5.
  değişimden, bilinmezlikten korkmaktır. insan, bilmediği şeyden korkar. bunu aşmak için de, farklı görüşleri anlamaya çalışmak, en azından ön yargı olmadan dinlemek gerekir.
  ... isigim sana asigim
 6. 6.
  sözlükte çoğunlukta olan düşüncedir.
  ... misshippi
 7. 7.
  küçümsenerek önemsenmeden geçilen bir farkli görüş gelecekte karşına büyük bir sorun olarak karşına çıkar.
  ... satyr
 8. 8.
  aklı başında, ideolojisi ve kişiliği oturmuş insanın yapacağı normal birşey. saygı duymak başka şey, kabul etmemek başka şey.
  1 ... gulengozler
 9. 9.
  (bkz: farklı göğüsleri kabul etmemek)
  (bkz: farklı görüşleri kabul etmek fakat itiraz etmek)
  1 ... bado
 10. 10.
  adı üstünde canım 'farklı görüş' kabul edilmiş olsaydı farklı görüş olmaktan çıkmış olup benimsenen görüş olurdu.
  1 -1 ... braddock