bugün

insanı derin bir üzüntüye sokan şeylerdir. az önce gofret yerken başıma gelen durumdur. reklam olmaması için ismini söyleyemeceğim ama ilk defa yediğim gofreti açtığımda iki ayrı parça olduğunu düşünmüştüm ilk parçayı yedim. ve nihayetinde ikincisinin yerken aslında iki ayrı ayrı gofret değilde gofretin kırılmış olduğunu farketmemle dünyanın başıma yıkılması bir olmuştur.
Khalesi nin gerçekte Kezban olması.
Son birayı,sigarayı içiyor olmak. Benzin ibresinin en alt seviye de olması. Lan şimdi kim yemek yapacak dışarıdan bir şeyler söyleyim derken,paranın nerede ise bittiğini fark edip, tıpış tıpış mutfağa gitmek vs.
(bkz: Islak tuvalet terliği)
Akbile acil para yüklemeniz gerektiği anda yanınızda sadece bütün 50 veya 100 TL bulunması.
kimsenin hayatında yer kaplamıyor olmak.
işini gördürene kadar yüzünüze gülen dostlarınızın, arkanızdan konuşması.

Menfaati olduğunda sıcak samimi sevecen davranan patronunuzun, çıkarları sona erdiğinde, size suriyeli gibi davranması.

Bana güvenmiyor musun diye yüzünüze bakıp dil döken sevdiğiniz bir insanın, haberiniz yokken..! arkanızdan türlü türlü işler çevirmesi.

Maddi anlamda ciddi sıkıntılar çektiğiniz bir dönemde aslında hiç dostunuz olmadığını fark etmeniz.
aslında kimsenin sikinde bile olmadığın.
anlayınca tam bir yıkım oluyor.
Aşığım dediğin insanın aslında gerçekte var olmamasıdır. Güzel bir insanın fiziğini kalıp olarak kullanıp içine hayalimizdeki ruhu dökmekten doğan sıkıntılı bir durum.
(bkz: yanlış insanla evlenmek)
gerçekler.

teşekkürler.
Tam guvendim dersin çat yalanı cikar . Hadi yine birini hayatindan cikar zor.
zamanın çok hızlı geçmesinin bir an için farkına varmak; ve sonrasında yapamadıkların şeyler için gelen hayal kırıklığı cabası oluyor.
iyilerin asla kazanamayacak olduğu gerçeği mesela.
Gerçekler! Gerçekler çoğu zaman insanı hayal kırıklığına uğratır.
Zaman kaybı yaratacak şeyler. Daha doğrusu geçmiş baz alınarak kaybedilen zaman. daha verimli şekilde kullanılabilirmiş denilecek zamanlar. Çünkü karşıdaki insan veya şey farkında olsa bile sen değilsin. Ve bunlar şaşırtıcı oluyor. Ama tecrübe kazandırır ve tecrübe en az bilgi kadar değerlidir.
Her gün Yaşlanıyoruz, acı ama gerçek.
Sevdiğin kadar sevilmediğini görmek..
Sevdigim birinin turkce dublajli seyleri izlemesi.
sevildiğin sandığın kişi tarafından sevilmemek.
internet kafeden flaş belleğe ya da CD'ye atılan oyun kısayollarının evdeki bilgisayarda çalışmaması.
kendimi fark ettiğimde çok hayal kırıklığına uğradım.

mesela benim ailevi sorunlarım varmış.

mesela beni sevmiyormuş.

falan filan. amaan işte, ben. ne bekliyorsunuz yani, ben işte.

canım kendim.
Arkadaşlarımın sevgilisi varken benim olmaması .
Fark edilmenin ayrı yazıldığını fark etmek.
hiç arkadaşımın olmaması.