1. 1.
  Vizyon tarihi 16 Kasım 2018
  Yönetmen David Yates
  Oyuncular: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler
  Tür Fantastik, Macera
  Ülke ingiltere, ABD

  Karanlık büyücü Gellert Grindelwald, Newt Scamander'ın da yardımıyla Amerika Birleşik Devletleri Sihir Kongresi (MACUSA) tarafından yakalanır. Ancak kaçmayı başaran büyücü, kendine, gerçek niyetinden habersiz olan müritler toplamaya başlar. Asıl planı; büyü dünyasından uzak olan canlıların hepsine hükmedecek olan safkan büyücüler yetiştirmektir. Karanlık büyücünün planlarını bozmak isteyen Albus Dumbledore, eski öğrencisi Newt Scamander'dan yardım ister. Önündeki tehlikenin farkında olmayan Newt, gerçek dostluklar ve aile bağları konusunda bile sevgisinin ve sadakatinin test edileceği bir yola girecektir.

  fantastik canavarlar grindelwald ın suçları
  2 ... depapel
 2. 2.
  johnny depp'in oynadığı film.

  ilk filmi izlemedim. karasız kaldım gidip gitmemek arasında. izleyende pek yok. entry yok !
  1 ... gina carano
 3. 3.
  beğendim. havan sever fantastik film hayranları için yapılmış sanki
  ... ekonovich
 4. 4.
  bugün izledim. hayatımda izlediğim en iğrenç fantastik filmlerden biriydi. sözde harry potter filminin geçmişini anlatıyor ama karakterler çok kötü yansıtılmış, harry potter serisi gibi bağlayıcı değil, o büyülü dünyaya insanı çekmiyor, fazlasıyla muggle kostümleri eklenmiş. filmin en az 1 saatini ne zaman bitecek diye kontrol etmekle geçirdim. bir ara yarıda bırakmayı düşündüm ama bitsin bakalım ne çıkacak diye merak ettim. sırf büyücü filmi yapmak için yapılmış gibi bir filmdi. ''büyücülük okulunda bir türk'' gibi aptalca bir film bile bu filmden daha iyiydi. bu film resmen harry potter serisine hakaret ediyor. ilk filmleri de çok berbattı.
  -3 ... sivasli bey
 5. 5.
  Eleştirinin de bir ayarı olur. Belli bir yerden sonra bok atmaya varıyor iş.
  Mesela yukarıdaki arkadaşın dediğinin aksine söz konusu yapımın, harry potter filminin geçmişini anlattığını kimse iddia etmiyor. Öyle bir film de asla çekilmeyecek.

  "Fazlasıyla Muggle kostümleri eklenmiş"

  Herifin derdine bak. Kanı bulanıkları da filmde oynatıyorlar kamil biliyor muydun? Safkan büyücü camiasına yapılan bu ayıba karşılık imdb sitesinden tez vakitte 0 puan verilmeli.

  iş buraya varıyor artık.

  Hp filmi olarak izlemeyin şunu arkadaş. Fantastik seviyorsan tür olarak puanının hakkını verir öyle de bir yapım.

  Muziplik tamamlandı ben kaçar.
  2 ... fischerin piyonu
 6. 6.
  uzun zaman önce oluşmuş fan kitlelerinin seriye olan bağlılığını kullanmak için yapılan hp dünyası filmi. devamı ya da geçmişi değil, o dünyaya ait bir zaman diliminin filmidir.
  maalesef çoğu fanı tatmin edemedi.
  kopukluklar ve yersiz uzatmalar sonucu heveslendiğim 'kitap evrenine ait öğeler' kısmı gönlümü çelemedi maalesef.

  --spoiler--
  tina'nın anlayıp dinlemeden attığı ortaokullu kız çocuğu triplerinden sinema koltuğunu ısırmama ramak kalmıştı. bu nedir ulan? ağzına vurduğumun salağı. bir de muggle Jacob çok abartıldı.
  leta lestrange'ın yaptığı da yılanlıktır bu arada. yazık. newt gibi birinin kalbi kırılır mı be zalımın kızı adam zaten hufflepuff nasıl depresyona girmiştir kim bilir?

  --spoiler--

  tabii ben kimim ki eleştiri yapıyorum. basit bir potterhead'im sadece.
  1 ... lavandula