1. 1.
  değişik ve değerli bir çalışmaya isim olan ifade. genellikle böyle özgün kültürel çalışmalara denk gelmem, fakat buna ilginç biçimde önce instagram öneri listemde sonra da gazete haberinde görünce dikkatimi çekti.
  insanların geçmiş özlemine ve toplumsal değerlere önem veren bir genç adam ayda birkaç kez gittiği, hani şu eski eşyaların ucuza satıldığı bit pazarlarından cüzi bir miktar karşılığında satın aldığı eski fotoğraf albümlerindeki nostaljik fotoğrafları teker teker buna özel olarak açtığı @fanininmazisi uzantılı instagram hesabından paylaşıyor. amacı ne para kazanmak, ne takipçi kasmak. sadece o fotoğrafların sahiplerini bulup, o fotoğrafların hikayesini dinlemek için yapıyor bunu ve inanır mısınız ki çoğunu buluyor da. fotoğrafların kıyısında köşesinde yazan tarih, isim, fotoğrafçı dükkanı gibi bilgilerden o ailenin izini sürüyor adeta veya paylaştığı fotoğraftaki kişileri tanıyan varsa kendisine ulaşmasını istiyor falan. tabii bu sayede duygusal anlar yaşanıyor, güzel veya üzücü hatıralar dile getiriliyor ama ortaya çok kıymetli bir mizansen çıkıyor.

  bu düşünceli genç adamın adı uğur topal, kendisiyle birkaç ay evvel yapılan röportajdan detayları okuyabilir merak edenler:
  https://www.sabah.com.tr/...lbumu-ve-huzunlu-hikayesi

  bu da sözünü ettiğim instagram adresi:
  https://www.instagram.com/fanininmazisi/
  ... michael myerss