1. 1.
    suçlama değil, demografik bir tespittir. ulan hadi bu ateistleri geçtim, onların zaten allah belasını vermiş de, alevilerin mustafa kemal'i bu derece savunmasını anlamıyorum.

mustafa kemal dersimde alevileri çoluk çocuk demeden bombalatmadı mı? haberi yoktu diyenler var. ulan mustafa kemal 1937 yılında seyit rıza tutuklanıp idam edileceği sıra onunla birebir görüşüyor amk nasıl haberi yoktu?

mesela mustafa kemal tekke ve zaviyeleri kapattığı zaman alevi-bektaşi tekkelerini de kapattı.

ya da bugün alevilerin çok şikayet ettiği diyaneti mustafa kemalin ta kendisi kurdu. ve kurduğu zaman oraya alevileri temsil edecek bir kişiyi bile yerleştirmedi. aleviler bunları nasıl açıklıyor acaba?

mustafa kemalin cumhuriyeti kurduktan sonra(milli mücadele sırasında değil, tutup diyap ağayı söylemeyin) etrafında bulunan bir tane alevi gösteremezsiniz. tamamı dinsiz, yahudi adamlar. ama aleviler öyle bir anlatıyor ki sanırsın milli mücadeleyi tek başlarına yapmışlar, cumhuriyeti beraber kurmuşlar, mustafa kemal de başlarına esad olmuş. bırakın bu işleri.
    18 -25 ... jeffrey dahmer
  2. 2.
    doğru ve haklı yerinde bir tespittir efendim.
    kemalistler rahatsız.
    3 -6 ... ehli sunnet
  3. 3.
    (bkz: mal beyanı)
    5 ... izmir ne taraf
  4. 4.
    sana ne? ister alevi olurlar ister ateist. kediye köpeğe tecavüz eden bir dinden olmamaları hayırlarınadır.
    3 -7 ... taciturnn
  5. 5.
    islamı ''kediye köpeğe tecavüz eden bir din'' olarak tanımlayan itin eniği bunu neye dayandırıyor çok merak ediyorum.

tanım: bal gibi bir gerçektir.
    6 -5 ... jeffrey dahmer
  6. 6.
    kuburdan yapılmış bir tespit.

çok şükür bugün de yazmak nasip oldu: (bkz: at yalanı sikeyim inananı)
    1 -1 ... noxeca
  7. 7.
    Beyinsiz söylemi. Aklı 2 kuruş çalışmayan, hayatında kuran okumadan müslüman diye çıkmış gevrek zırvası.

Eyvallah gençler, donuzlamayı unutmuşum.
    ... sanguine aurora
  8. 8.
    Bir ateist olarak Atatürk'e özellikle ateist olduktan sonra din konusundaki eleştirel söylemlerini öğrendikten sonra daha da saygı duymaya başladım fakat su anki Salt Kemalistler değişik insanlar. Ateist değiller ama dindar da değiller. Sözde Modernler ama aşırı militaristler. Atatürk'ün dini görüşlerini, bu konuda eleştirilerini konuşmak, gündeme ve tartışmak onlara göre tabu.
    Adam hayattayken aksini söylemiş olsa bile Kemalistler'e göre en iyi müslüman Atatürk.

Atatürk'ü çok sevsemde malesef milliyetçi ve devletçi goruslerini benimseyemiyorum. Ben bir liberteryenim...
    1 -1 ... eduardo elric
  9. 9.
    ONLAR NE YAPTIKLARINI NE SÖYLEDiKLERiNi BiLMEZ KARDEŞ BiRGÜN SÖZCÜ OKUR ORADA GÖRDÜĞÜNÜ SAĞDA SOLDA TEKRAR EDER BAŞKADA BiR SiKiM BiLMEZ.
    -2 ... ulusafsata
  10. 10.
    Atatürk, bedevi ibnelerin Türk Irkının beynini sulandırıp arap itlere benzetmeye çabaladığını, bu nedenle de bin yıl geriye düşürdüğünü gördüğü için din denilen afyonla mücadele etti. Arada islam denilen zehiri biraz da Göktürk inancı öğeleriyle törpüleyip adam etmeye çalışan aleviler de kaynadı gitti. Muhammed, Ali, veli gibi kıytırık öğelerden kurtarsanız, alevilik aynı asıl Türk inancı olan Göktürk inancıdır. Zamanla tabi arap itlerinin biçok pisliğini de katmışlar, yazık olmuş. O züden kurunun yanında yaşın da amk deyip geçin. Göktürk inancından habersiz olup, kökünden kaynağından kopmuş Türklerin ateist olması da doğaldır. Bedevi ibnesine benzemektense dinin amk deyip kafasını rahat tutanlardır onlar.

Atatürk zaten Türk Irkının tek Başbuğu, tek Bozkurt ve Göktanrı'nın tek vekilidir.
    ... herlafamaydanoz