1. 1.
    tanım olarak hepsi ilginç insanlardır. hatta seçilmiş oldukları özel mi özel bi sınava tabi oldukları bile söz konusu olabilir.

herkesin yolu ee mecburen ögrenci işlerine düser. belki bi ögrenci belgesi almak için. sorular baslar, "niye alıyosun sen bunu" mecbursun cevap vericeksin, özeli falan gec. mecbursun yoksa vermez kalırısn öyle.

hatta mezun olmak üzereysen sadece tezin kaldıysa ama sen bütünlemeye girecek diğer ögrencilerle savunmaya girmek istersin, çünkü tez yoktur ortada. * bi sürü azar yersin.
    - neden tez savunmanı yapmadın
    - o kadar dersi gec bide git tezi yapma
    - tebrik falan etmiyorum
    - kaç ders aldın bu yıl
    + 2 dönem 5 er tane
    - bak bende açık öğretim okuyorum notlarıma bak
    - kırgınım sana tez yüzünden
    son söylediğinin üzerine zaten sen hönk diye kalmıssındır zaten.
    1 ... tatlı su levregi
  2. 2.
    sonra agresif olurlar bazıları. özellikle rektörlükteki ögrenci işleri ve fakülte ögrenci işlerinde calısanlar birbirilerini sevmezler.

dönemlerden bir dönem, sizin fakülte her sene eoldugu gibi herseyi geciktirmiştir. ikinci ögretim ögrencilerin bazıları normal ögretim ücreti yatırır bankaya harc olarak. ama harc yatırma döneminde bütünlemeler devam etiğinden sende gider ikinci ögretim ücreti yatırırsın. sonra bütler açıklanır, sende paranı geri almak için gidersin rektörlük ögrenci işlerine.
    adam zaten agresif, manyak baslar sorulara
    - siz niye acele ettinizde yatırdınız harcı, bekleseydiniz
    + hmm son gün geceli bayaa oldu zaten. okul böyle yapın dedi
    - zaten sizin o ögrenci işleri yok mu? kaç kere dedik su bütleri erken yapın diye. bi sizin ögrenci işleri böyle.

adam bagırırda bagırır. sanki suc işlemiş gibi hönk vaziyetini almıs bakarsında bakarsın.

ilginçlerdir çook ilginçç.
    1 ... tatlı su levregi
  3. 3.
    solitaire ve spider solitaire'de bir süre sonra uzmanlaştıkları hakkında rivayetler mevcuttur.
    ... thomas anderson
  4. 4.
    herşeyi bilirler ama hiçbir zaman bunu öğrenci için kullanmayan görevlilerdir.
    ... chemicalali
  5. 5.
    bir sefer odalarına girdiğimde kadınlı erkekli geğirme yarışı yaparken bulduğum, bir seferinde kendi aralarında halı saha maçı yaparken bacağını kırmışına rastladığım, bir seferinde "almanyaya gidersen benim eski manita var, uğra ona mutlaka! şşşş..." diyenine imrendiğim, 4 sefer üst üste "bugün git yarın gel" diyenine osurduğum, "dekan hocaya bi uğrasana, sana diyecek güzel küfürleri var. çok değişik küfürler bilir haa!" diyenine esnediğim, " biz sana bu öğrencimize öğrenci belgesi veremiyoruz diye bi belge hazırlayalım, sen onu öğrenci belgesi olarak kullan diyenine imam bayıldı sunduğum insan tipidir.

(bkz: dahası var)
    1 ... stalker
  6. 6.
    diploma için transkript istenir ve artık öğrenci kimliği, pasosu, şu bu tamamıyla eksiksiz verilir.

-evet, öğrenci kimliği. paso?
    -gazete ilanı var
    -nedense herkes mezun olurken pasosunu kaybetmiş
    -ıhımm tesadüf...
    -bari okunmamış bir gazeteyi getirseydin
    -(şapşal)(esprili şey) ehehe

-ohhhoo notlara bak. histolojiden 4 kere sınava mı girdin?
    -aslında 5 ama hoca bir tanesinde almadı
    -(nasıl mezun olmuş bu)
    -(işine bak ulan) BA ile geçtim ama.

-yükseğe başvuru yapıcak mısın?
    -yok düşünmüyorum
    -o zaman onlara öncelik verelim
    -aslında düşündüm de olabilir yani denemeyi düşünüyordum ben
    -(çakal)
    -(nası tuzağa düştüm ii mi?)

sürekli konuşurlar her seferinde sorun çıkarırlar. bazıları çok yardımcı bazıları inadına uyuzluk yaparlar.
    ... kacak kelebek
  7. 7.
    kişiyi nazi almanyasindaymiş hissetirenleri mevcuttur. ufak memurlar kalender olur, ama genel sekreterlik falan yapanlarin afra tafrasinin yanindan gecilmez.

(bkz: hasan zengin)
    ... mulayim