bugün

fakirleri ilgilendirir sonuçta biz niye dert edelim.
Deprem sonrası yatıp uyumak.
Bende tüm belirtiler var. Açık parfüm kullanıyorum, pazardan giysi alıyorum, kaşlarımı kendim yoluyorum, tırnaklarıma herhangi bir şey yaptırmıyorum ama uzatsam çok sağlıklılar Allah vergisi. Fakir olmak kompleks yapılacak bir şey değil çok şükür oturmuş bir karakterim var; para için kimseye yalaklanmıyorum ya da bazı kadınlar gibi korkunç şeyler yapmak aklımın ucundan dahi geçmiyor. Allah'ta şaşırtmasın! Ben böyle oldukça rabbim bana hep daha fazla veriyor eminim artık.
kaşarın veya peynirin, daha küçük dilimlenmesi.

dilimler gide gide küp küp haline dönüşür

ayıbı yok olm bunların. ya biz yaşıyoruzdur, ya zamanında yaşamızdır ya da sevdiğimiz bir ailenin evinde.

kaşarı küp küpe düşürmedim hiç mesela ama...
bekar adamım diye de eksik etmezdim hiç... şimdi ara sıra alıyorum artık.
evinizde koltuklarınız duvara ne kadar yakınsa o kadar fakirsinizdir...
Acikinca aklina ilk olarak tavuk dürüm gelmesi. Caresizlik disinda yenmeyecek olan bu seyden kendine öğün çıkarması kisinin fakirligini ispatlar ve sağlamasını yapar.
"Yaa telefonumda yer yok video atma"

Fakir ama iphone kullanan ezik.
varoş bir mahallede yaşamak.
geçenlerde bir video da görmüştüm kolonya içen bir adamın şu kolonya iyidir lavantalı içilmez, tütünlü zehir gibi olur ama limon öyle mi vitaminli iyidir diyo limonlu bir markanınkini öneriyodu. Sonda dedi ki kola ile karıştırınca çok güzel oluyor diye. ve ben de ciddi ciddi düşündüm ulan güzel olur mu acaba çok da ucuza gelir düşüncesi ile denesem mi diye kendimi sorgularken buldum. tertemiz fakirlik belirtisi.
Sürekli varlık durumunu kontrol etmek. Cebe ve banka hesabına bakıp durmak.
iPhone almayı zenginlik göstergesi saymak.
Sözlüklerde Fink atmak. Ferrariden tekneden sözlüğe bağlanan yoktur kanımca. Açlığımızı sözlükle bastırıyoruz...
mağazadan bir şey alacağı zaman peşin yerine taksitle almak.
kafede oturduğu zaman en ucuz menüyü seçmek.
orijinal ürün yerine çakma ürün almak.
bir telefonu 5 sene kullanmak.
sinema, spor, hobi vs. bu gibi entelektüel şeyleri kısmak veya yapmamak.
nasıl olsa araba alırım diye sürücü belgesi almak ve aldığıyla kalmak.
bodrumda 5 yıldızlı otellerde tatil yapmak yerine köye gitmek.
kızla dateye çıktığı zaman hesabı alman usulü ödemek.
barlara, gece kulüplerine gidememek.
evde alaturka tuvaletin olması.
maçları kaçak yayından izlemek.
ödemeli aramak.
yurt dışı hayalleri kurmak.
sürekli aynı kıyafetleri giymek.
türkiye'de gelecek planı kurmak.
Berrak marka boxer benim için ama artık o da bana fazla gibi gelmeye başladı. Fakirliğin dibi olmuşum berrak boxer bile lüks olmuş sözlük.
zengin de oldum fakir de ama tarzım hep aynı kaldı. o yüzden benim için fakirlik belirtileri zenginlik belirtileri de olabilir...
Bozulan kırılan bir eşyayı yedek parça niyeti ile saklamak.

ruh hastası da olabilir, kabul ediyorum.
internet kafede sözlüğü açmaktır.
Marketteki ürünlerin fiyatlarını ezbere bilmek, kredi kartı olanlar için asgari tutarı ödemek, en az 10 yıl aynı ayakkabıyı telefonu kullanmak vb.
az önce farkettim bugüne kadar aldığım telefonların hepsi ikinci el.
hiç sıfır telefonum olmamış. *
hiç pijama takımının olmaması hep eskimiş tşört, polat,kapşonlu kullanmak.
misal; cips alamamak. yada cola yerine yeni içecekler türetmek. limonata güzel mesela. zaten güzeldi.
fakirlik zenginlik şöyle dursun ben nicke hasta oldum. merhaba bağyan?
pide yemek için cenazeye gitmek.
evde gırgır bulunması.
tuvalette pazardan alınmış lastik terliklerin bulunması.
adsense'e umut bağlamaktır.