1. 1.
  Kesinlikle utanılacak bir durumdur. Kafeye gidersin çayın ne kadar olduğunu bilmeden ve önüne çayın 5 lira olduğu yazan menü gelir. Menüyü gören fakir ya kaçar ya da 1 su söyleyerek saatlerce masa işgal eder. Bu durum sence utanılması gereken bir durum değil mi?
  -7 ... edep ya hu
 2. 2.
  ayıp tabi lan hele parasız eğitim varken cahillik ayıptan da öte.
  2 -1 ... uzay muhtari
 3. 3.
  zenginler zenginleştikçe büyüklenirler, enaniyetleri kabarır. kendilerini diğer insanlardan üstün görürler. mercedesi olan adam ford'a binene kıyasla kendini daha yüce görür. ford'a binen tofaş'a binenden kendini üstün görür. zenginler fakirlerden kendilerini üstün gördüğü için onları ezikler, küçümser. bizde fakirliğin ayıp olduğunu o yüzden küçümsendiklerini zannederiz. halbuki asıl küçümsenecek emanet olan mal üzerinden büyüklenen ahmaklardır.
  1 ... kurmay albay
 4. 4.
  ne ayıbı ayol günah(!) bu nasıl saçma bir başlık gözlerim kanadı.
  ... kemaltunc
 5. 5.
  Degildir. Ama basarisiz insan kalibi var. Bu bir gercek.
  -2 ... ruut altmis alti
 6. 6.
  Fakirlik çaba gerektirir. Bir şeyleri almak için savaş vermen gerekiyor. Elini attığın şeyi almamak ve onu almak için beklemek çok güzel bence. Yani özetle ayıp değildir. Fakir insanlar tercihimdir. istediklerine hemen ulaşabilen insanları hiç sevmemişimdir.
  10 -1 ... siyahmelodi
 7. 7.
  Asıl insanları fakir bırakmak insanlık ayıbıdır.
  2 ... fyabse
 8. 8.
  burda herkes duyar kasıp şu fikri dayatacaklar "insanları zengin fakir diye ayırmamak lazım yaw herkes insan" . para miktarının sosyal sınıfı etkilediğini hepimiz adımız gibi biliyoruz. hanginiz daha önce kağıt toplayan biriyle oturup çay içtiniz muhabbet ettiniz veya yakın derecede yoksul olan biriyle. para sosyal statünüzü belirler kısa ve net.
  ... angry engineer