1. 1.
    Şüphesiz ki işsizlikten, yoksulluktan, açlıktan şikayet edenlerin kulak vermesi gereken bir beyanat.
    fakirlik allah a yakın olmaktır

Vay be.
    Adamlar sırf halkımız allaha yakın olsun diye bütün zenginliği kendileri paylaşıyor.

Bu fedakarlığı unutmamak lazım.
    28 -3 ... turkmen begi
  2. 2.
    incil, matta 19:
    16 Adamın biri isa’ya gelip, “Öğretmenim, sonsuz yaşama kavuşmak için nasıl bir iyilik yapmalıyım?” diye sordu.
    17 isa, “Bana neden iyilik hakkında soru soruyorsun?” dedi. “iyi olan yalnız biri var. Yaşama kavuşmak istiyorsan, O’nun buyruklarını yerine getir.”
    18-19 “Hangi buyrukları?” diye sordu adam.
    isa şu karşılığı verdi: “ ‘Adam öldürmeyeceksin, zina etmeyeceksin, çalmayacaksın, yalan yere tanıklık etmeyeceksin, annene babana saygı göstereceksin’ ve ‘Komşunu kendin gibi seveceksin.’ ”
    20 Genç adam, “Bunların hepsini yerine getirdim” dedi, “Daha ne eksiğim var?”
    21 isa ona, “Eğer eksiksiz olmak istiyorsan, git, varını yoğunu sat, parasını yoksullara ver; böylece göklerde hazinen olur. Sonra gel, beni izle” dedi.
    22 Genç adam bu sözleri işitince üzüntü içinde oradan uzaklaştı. Çünkü çok malı vardı.
    23 isa öğrencilerine, “Size doğrusunu söyleyeyim” dedi, “Zengin kişi Göklerin Egemenliği’ne zor girecek. 24 Yine şunu söyleyeyim ki, devenin iğne deliğinden geçmesi, zenginin Tanrı Egemenliği’ne girmesinden daha kolaydır.”
    2 ... cilveloy nanayda
  3. 3.
    fakirin tesellisi niteliğindeki başlık. bir fakir olarak kanmayın bunlara.

Allah’a benim yerime yakın olmak isteyen varlığını devredebilir tabii.
    4 ... sexialp
  4. 4.
    jdjdksklslwleofjdjkworjflfl. aynen. evet.
    3 ... ocus
  5. 5.
    Gerçekten demiş mi bunu? Yuh.

Bu kadar da bağırarak söylenmez din'in sefil halkın uyuşturucusu olduğu gerçeği.
    2 ... tanju okan
  6. 6.
    Şahsen ben yemedim.
    2 ... neler de bilirmis bu
  7. 7.
    eğer gerçekten bunu söylemişse çok gereksiz bir söylem olmuş. o zaman kendisi de acilen lüks makam arabasından inip toplu taşımayla işe gitmeli ve maaşının tamamını yardıma muhtaç insanlara bağışlamalı.
    4 -1 ... alininki
  8. 8.
    rahibe teresa orospusunun benzerini söylediği laftır. oh ne güzel hayat be. millet fakirleşip allaha yaklaşıyor sen de bağışlanan paralar ile en iyi hastanede tedavi oluyorsun.
    2 -1 ... uluyan bilge
  9. 9.
    I ı cıks. Fakirlik küfre yakındır.
    Yokluk isyan getirir.
    1 -1 ... tusilencio
  10. 10.
    bir yahudi bu görüşü asla kabul etmez.
    3 ... siberian