1. 1.
  biliyorum paranız yok ve her şeyden ölesiye nefret eden müzik katili, karalara bürünmüş depresif gecekondu kızlarından başkası değilsiniz. size başka anlamlar yüklemek için ne kadar çabaladığımı, amerikan masallarından öğrendiğim stereotype'leri yokladığımı ve zihnimi kandırmak , sizin gözlerinizde parıltı gördüğüme onu ikna etmek için ne acılar çektiğimi bilmenizi isterim.

  evlenme hayalleri kurduğunuzu biliyorum. banliyöde bir yerde , babanıza benzeyen bir adamla yaşamak değil istediğiniz. istediğiniz şey, sizi geçmişinizden koparacak bir şey; bir ilüzyon ya da çok daha uzun süreli bir etki; hipnoz...

  evlilik ne demek ? size beklediklerinizi verebilecek mi? her sabah bir parka gidip , aynı bankın üzerinde poğaçanızı yiyorsunuz. karın tokluğuna berbat bir işte çalışıp iş yerindeki değersiz insanların sizi hiç ama hiç ilgilendirmeyen hayatlarını dinliyorsunuz. haftada bir tiyatroya gidiyorsunuz. sırf kendinizi uyumlu , çağdaş bir birey olarak görebilmek için....sonra bir şey oluyor, bir adam...ve evleniyorsunuz. yine aynı yerde aynı şeyi yiyorsunuz. belki tiyatroya değil de sinemaya gidiyorsunuz. hala dedikodu dinliyorsunuz. banliyöde bahçesinde sebze yetiştirebileceğiniz bir ev kiralıyorsunuz. ilk yıllar sıklıkla sevişiyorsunuz ama yıllar geçtikçe bu da azalıyor . sonra özel günler hariç hiç sevişmiyorsunuz. artık ilk yıllarınızdaki gibi kibar değil. geçim sıkıntısı her şeyin üzerinde, artık güzel sözler de söylemiyor sizlere. belki de güzel bulmamaya başlamıştır sizi. hem o poğaçalar bir yaştan sonra kilo yapmaya başlıyor... evliliğiniz çekilmez bir hal alınca son kozunuzu oynuyorsunuz; çocuk yapıyorsunuz. her şey daha da iğrençleşiyor. başlarda çocuklarınızı hayatınızın kaynağı olarak görüyorsunuz ironik bir şekilde ama sonraları onları kendinizden daha çok sevmediğinizi kabulleniyorsunuz...kocanız sizi aldatıyor. ilk önce sineye çekiyorsunuz ama sonra boşanmaya karar verip baba ocağına dönüyorsunuz. çocuklarınız asla olması gerektiği kadar başarılı olamıyor. hepsinden siz suçlusunuz!

  zengin koca istemenizi anlayabiliyorum...size hak veriyorum...
  1 -4 ... umbertobaggio
 2. 2.
  (bkz: aç insanın zenginmiş gibi davranma isteği)
  ... dunyanin en mutevazi adami
 3. 3.
  kız-erkek, tüm fakirlerin zengin bir koca aradıkları için çok da haklı olan söylem.
  misal bizim murtaza amca, pek fakir ama en büyük ideali zengin bir koca. tanıdık bildik varsa bi yardım edin diyecektim ama sanırım gerek kalmadı. varmış sözlükte zengin ideal koca adayı.
  2 ... kelime