bugün

uludağ sözlük'te yazar olmaları.
para kanka para ne olacaktı.
zenginleri daha zengin fakirleri daha fakir yapan sistemdir.
Umuttur. Yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum. Yanımda hiç arkadaş olmamasından bıktım. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söyleyecek biri. insanların birbirine kötü davranmasından bıktım. Her gün dünyada hissettiğim ve duyduğum acılardan bıktım. Çok fazla var, sanki her an için kafama cam parçaları batıyor. Anlıyor musun?
starbucks'da grande Caramel Frappuccino içtiklerinde kendilerini entel ve zengin bir pelinsu olarak görmeleri. 10 liraya yaşayabilecekleri en güzel duygu budur.
bu durumu kabullenmeleri ve bu durumdan adeta kıvanç duymalarıdır. çünkü fakirler için tüm kabalıklar, düşüncesizlikler, cahillikler makuldur. fakir olmak rahattır ve bu rahatlıktan kolay kolay vazgeçmezler.
Parayla mutluluğun satın alındığını sanan ve fakirleri bu yüzden mutsuz, sürekli psikolojik buhranları olan, alt tabaka gören insanlık yoksullarının varlığıdır.
uremeye devam etmeleri.
parasızlık, parasızlığa bağlı karısızlık.
Kapitalizm.

Şahsımın gayet dersi var bu orospu çocuğu ile.
anketengiz başlıklardan bir diğeri.

el - cevap : örgütlenme kavramına yabancı olmaları. bu durum daha da fakirleşmelerine, dolayısıyla daha da sömürülmelerine yol açacaktır.
Fakirlik zaten başlı başına bir sorun.
Zengin olma hayalleri.
Bana göre kötü yollara gitmeleridir. Şimdi okuyup bir yerlere yerleşmesi gerekirken nerede zırto işler var oralara kapak atarlar. Hepsi için değil ama genel böyle.
Bence mucize doktoru izleyen daha cahildir asdf.