1. 1.
    uludağ sözlük'te yazar olmaları.
    4 -2 ... defolu
  2. 2.
    para kanka para ne olacaktı.
    1 ... davar kopegi faruk
  3. 3.
    zenginleri daha zengin fakirleri daha fakir yapan sistemdir.
    ... the black prince
  4. 4.
    Outlet AVM' lerde defolu ürün takip etmek zorunda kalmaları.
    -1 ... frappucino
  5. 5.
    Umuttur. Yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum. Yanımda hiç arkadaş olmamasından bıktım. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söyleyecek biri. insanların birbirine kötü davranmasından bıktım. Her gün dünyada hissettiğim ve duyduğum acılardan bıktım. Çok fazla var, sanki her an için kafama cam parçaları batıyor. Anlıyor musun?
    2 ... kafkasli
  6. 6.
    starbucks'da grande Caramel Frappuccino içtiklerinde kendilerini entel ve zengin bir pelinsu olarak görmeleri. 10 liraya yaşayabilecekleri en güzel duygu budur.
    2 ... defolu
  7. 7.
    iETT' de "yetersiz bakiye" uyarısını duyduklarında defolu p gitmek zorunda kalmalaridir.
    1 ... frappucino
  8. 8.
    bu durumu kabullenmeleri ve bu durumdan adeta kıvanç duymalarıdır. çünkü fakirler için tüm kabalıklar, düşüncesizlikler, cahillikler makuldur. fakir olmak rahattır ve bu rahatlıktan kolay kolay vazgeçmezler.
    1 ... caaccaac
  9. 9.
    Parayla mutluluğun satın alındığını sanan ve fakirleri bu yüzden mutsuz, sürekli psikolojik buhranları olan, alt tabaka gören insanlık yoksullarının varlığıdır.
    1 ... endrin
  10. 10.
    Hayatın paraya dayalı olduğunu sanmak. Reklamlarda hiç ihtiyacı olmayan şeyleri görüp istemek, kendini mutsuz etmek. Senin ellerinle yaptığın bahçen var mesela mahsül verince mutlu olduğun. Peki zenginlerin nesi var? Her şey birilerine ait paraya ait. Düşünsenize yemeği bile hizmetçi yapıyor arabayı bile şoför kullanıyor. Bi amaç yok her şeye sahipsin. Daha büyük bir çıkmaz.
    3 ... solukmavinokta