1. 0.
  gönül işidir bu otada konar bokada.
  5 ... iki loptan olusan uzuvlar
 2. 1.
  Başbakan Tayyip Erdoğan'ın karizması ve liderliği
  Onlarla aynı dili konuşan bir başbakan'ın olması
  Fakirleri aşağılık gibi gören muhaliflere tokat atma isteği.
  Muhalefetin ve yandaşlarının sadece kendi çıkarları zedelendiğinde bağırdıklarının farkına varmaları
  5 -10 ... brachiosaurus
 3. 2.
  haydi fakir akpli savun kendini zihniyetli 3 kuruşluk insanların toplumda azınlık olduğunu farketmesi odaklı oylar bütünlüğüdür.
  -1 ... ofly
 4. 3.
  (bkz: bir zenginlik göstergesi olarak akp ye oy vermek)
  (bkz: cool adam ın akp ye oy vermesi)
  (bkz: malım öyleyse kanıtlamalıyım)
  3 -2 ... 60 yasindaki kelebek
 5. 4.
  neden fakir olduklarını açıklayan eylem...
  8 -1 ... vodka
 6. 4.
  kendilerini buğday ambarında sanmalarına sebep olan nedenlerdir. en göze batanı bazı belediyelerinin otobüs ve metro yolcularına ferdi kaza sigortası yaptırmasıdır. zira birbirlerini öldürüp, sigortadan para almak, bir zenginleşme projesi olarak göze çarpmaktadır.
  1 ... atli kovboy
 7. 5.
  fakir halkın kendine daha yakın olarak bu partiyi görmeleri.monşerlerin partisi değildir bu parti,alevilerin oylarını alıp meclis kürsüsünde onları aşağılamaz bu parti yöneticileri, bütün ülkeyi karış karış dolaşır ak partililer diğer partiler gibi sivasın doğusuna gidemeyecek kadar da yüreksiz değildirler, başbakan bile çoğu zaman kasımpaşalı ağzı ile konuşur,duygularıyla hareket eder sinirlenince diplomasi falan dinlemez çeker gider.
  halkın arasına diğer partilerden daha çok karışırlar. ayrıca bu partinin yandaşları bu parti sempatizanları da kimseyi küçük görüp haydi fakir akp li ya da haydi fakir chp li savun kendini demez.(ayrıca bu partinin adı akp değil ak parti ulan, öğren de gel)
  ayrıca stv konusuna gelince de cahiller için söylüyorum bunu; başbakan nakşibendi tarikatına yakındır stv ise nur cemaatinindir ikisini bağdaştırmak aynı kefeye koymak cahillik cühelalıktır ayrıca ecevit zamanında nur cemaatinin ecevitle ne kadar iyi ilişkiler içinde olduğunu da herkes bilir ama nedense kimse ecevite bişey demezdi bu da ilginç bir detaydır.
  -9 ... tabirimcaiz
 8. 6.
  fakirlerin her dönemde kendi dertlerini çözebileceklerini düşündükleri bir partiye oy vermesine örnek teşkil eden durumlardan biridir. şayet ister sağ olsun ister sol(ki türkiye'de halkta böyle bir keskin ayrım yok bence) türkiye'de halk kendi derdini dinleyene oy vermiştir. bunun dışında bir çok başka olasılık da vardır. bir partinin geleneksel değerleri vurgulayarak güven toplamaya çalışması, dünya sahnesinde gerçekleşen olaylar, diğer partilerin konumu, o zamanın konseptine uygun görüş olma diğer olasılıklar olarak verilebilir.
  -1 ... alokimsinbe
 9. 7.
  seversen sikilirsin, sikersen sevilirsin.
  4 ... sen degil arkandaki
 10. 8.
  maneviyata düşkün olmaları. (ironi mi oldu acaba)
  ... johnny boy