bugün

-iphone.
-bmw

Yurdum insanı bunlara bakıp ulan ne zenginiz be diyor sonra da pazara aksam vakti çıkıp domatesin çürüğünü iki lira ucuza aldım diye seviniyor.
Kanaat et!

Ekmek yoksa pasta ye!
Küçük şeylerle mutlu olun.
Yav he he. Fazlasını istemeyin.
televizyonda yayınlanan tüm evlilik programları, survivor gibi yarışma programları ve enteresan konulu yerli dizilerdir. bunları 24 saat koyarak insanların kafalarını uyuşturuyorlar ve hayatlarının ne kadar sıkıntılı olduğunu düşünmelerine müsaade etmiyorlar.

mahallede bakıyorum akşamları komşular hep x programdaki damat adayı ne demiş gelin adayı kimlerle fingirdemiş veya ada eşrafından berna mıdır nedir kimi tokatlamış eskilerin havucu olan çocuk ne yapmış onun derdindeler. sofrada et yok çocuklar yeteri kadar sebze meyve yiyemiyor ama umurlarında değil..
bunun bir de öteki tarafı var.
avutmak kelimesi.
- bla bla bla....
+demek öyle ha,sen yine de para lafı etme. allah'ından bulsun. öte dünyada hesaplaşırsın.
(bkz: din)
Peygamberim tek hırkası vardı. Hasırda yatardı.

Edit: Bunu anlatan adamlar villada yaşıyor. Her sene kanallardan milyon alıyor. Adam gelmiş eksiliyor. Zengin su Müslümanları rahatsız.
kader. bu dünya başlarına yıkılsa, yemeğe bir ekmek bulamasalar yinede kader diyip susacaklar. biride kalkıp demiyor ki iyi güzel ulan kader falan da biz yıllarca çalışıp kimin cebini doyurduk ki bu kadar aç kaldık. biz kader diye avunurken kim bizim ekmegimizden çaldı. kim ulan bu doymak bilmeyen soysuz.
Allah rızkını verir.
Çocuk bereketiyle gelir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.