bugün

Nasıl bir sanrı ki bakkaldan bir gofret bile alamayanın, gelecek vadedeceğini düşünmesi.
Şimdi Çocukluğumu pek hatırlamam. Hiç hatırlamadım. Her şey geçiyor işte ne bileyim. Köşedeki otobüs mesela.
Ama Biliyorum.

Avutuyor insanlar kendini. yargılarım. Vardır elbet aranızda hatırlayan, annesi istediği oyuncağı almadığında ağlayan. bir tuhaflık olduğunu sezen. Demek ki herkes aynı değil. Değil demek ki.

Ki fakir insan kendine yapar haksızlığı önce.
bi de nasıl bi çocuğun günahına girmek.
Ezdirmek.
Bir çocuğun böyle duygular içerisinde olmasına sebep olmak.
insafsızlık.
Ben tercüman olamadım o çocuğun hislerine.
Çok bencilim o yüzden belki. Anlatamadım.
öğrenecek çoğu şeyi.

Eşitlik falan. Kim uydurmuş ki.
Ve Bencilim çok ben. O yüzden anlamıyorum fakir insanların o küçük çocuklara yaptığı haksızlıkları.
Sahip oldugu tek sey y*raktir seklinde cevaplanabilir.
eğitimsizlik ile fakirlik doğru orantılı olduğu için.

yoksa hiç bir fakir çocuk doğurmazsa bir süre sonra evrimsel olarak daha eğitimli ve elit ailelerin nüfusu çoğalacaktır.

ama işte o zaman kim o ailelerin ayakkabısını boyayacak ?

belli odaklarca ancak robotik hizmetkarlar üretildikten sonra insanların çoğunun yok edilmesi meşru olacaktır.
zengin ekine fakir sikine güvenir.
Cahillik başka açıklaması olamaz. O geçeyi kurtarıyım da ilerde o çocuk piç mi olur aç mı gezer sikimde olmaz diyen insan topluluğu.
Prezervatif alacak kadar paralari yoktur.
oyun oynarken olmuştur.
(bkz: zengin parasıyla fakir karısıyla oynaşırmış)
evet hepimiz kızıyoruz sokakta gördüğümüz üstü başı perişan haldeki çocukların ailelerine. bakamayacaktın neden yaptın diyoruz. bakamayacaksın, kendine yetemiyorsun neden bu kadar çok çocuk? ama şimdi düşün. sevdiğin insanla hayatını birleştirdin ve onun çocuğunu istiyorsun. evinizde bir bebek olsun, kucağınızda uyusun, sizin bir parçanız olan bir canlı. sizin büyüteceğiniz, sevginizi vereceğiniz... ama düşün o bile parayla. paran yoksa çocuk bile yapamıyorsun. en kutsal duygulardan olan annelik ve babalıktan bile mahrum kalıyorsun. hayat çok acımasız.
zengin parasıyla,fakir karısıyla oynar der. (anonim)
zenginin işine fakirin sikişine akıl sır ermez sözünün 9 ay 15 gün sonraki tezahürüdür. aslında sorun değildir. kimse sizden bizden ekmek istememektedir. lakin aç ak köpeğin pamuk tarlasına zararı vardır.
(bkz: işte bunlar hep seks)
karşı çıktığım durum abla madem bakamıcaksın doğurma. niye o çocuğa yazık ediyorsun
evrim teorisinin saçmalığını gösterir. fakir ve eğitimsizlerde nüfus patlaması varken eğitimli ve varlıklılar çocuk yapmıyor.
her anne baba çocuğunu sevmek için ister. başka bir şey geçmez aklından yok büyüsün bana baksın, çalışsın. çocuk eve mutluluk getirir. kendi mutluluğun için küçücük çocuğun hayatını ziyan edersin. fakirlikten kastım çocuğunu doğru dürüst besleyemeyen, okuyamayanlar dan bahsediyorum. markalı giyinemeyen, istediği ayakkabıyı alamayandan değil. onu geçtim bir bulaşık yıkamakla bile asgari ücret alıyorsun. bir temizlik yap günde 100 lira alırsın. arayana iş çok çocuğunu çalıştırıyorsa eğer çalışmak zor geliyordur.