bugün

fakir insanın ara sıra kendisine geçtiği kıyaktır. mesela bu tars insanlar genelde simitle beslendiklerinden ötürü ara sıra bu durumdan sıkılıp simit saraylarından kaşarlı veya sucuklu simit alırlar, tabi bu da söz konusu fakir için bir lükstür. örnekler çoğaltılabilir.
(bkz: soğanın cücüğü)
cennetin çoğunu fakirler oluşturduğundan en büyük lüksleri bu olacaktır. kaynak: (bkz: mirac)
mangal yakmaktır. kırmızı et hala el yaktığından tavukla idare etmektir. yanında da kola ve bol salata. özel zamanlarda çay bardağıyla rakı içmektir. bitti bu kadar...
bir de sadece en ufak çocuklarının doğum günlerinde paraya kıyıp pasta ziyafeti çekmek.
(bkz: kuru fasulye-pilav)
etrafında para için yanında olan insanlar yoktur sadece gerçek dostlar vardır..
iki tane cocuk, buyuyunce zengin olma hayalleri kuruyolarmis. bi tanesi, zengin olursam bi gun butun soganlarin cucugunu ben alicam demis. oteki de aglamaya baslamis, bana hic bisey birakmadin diye.
(bkz: şükela butonu)
seks yapmak.
restaurant a gitmek deyince tek bildikleri, sadece mahalle lahmacun cusu veya avm fast food larına gidebilmektir.
yapılan araştırmalara göre son dönemde internet.
cekirdek.
hayal kurmak...
(bkz: maalesef)
zenginin önemini bilmediği, fakiri mutlu edendir.
kanaattir.
zenginde bulunmaz bu vasıf çünkü sahip olunanlar daha hırslı kılar insanı, daha da çoğuna sahip olmayı arzular.
(bkz: zengin parasıyla fakir karısıyla oynarmış)
gezi parkı değildir. sincandır.
zengin olmamasıdır.
hayatını borçsuz idame ettirebilme ve borçsuz vefat edebilmesidir efendim.
fakir kendine lüks birşey yapsa da tam mutlu olamaz alışkın değildir bunlara eline yüzüne bulaştırır keyfini çıkaramaz lüksün aklı hep maddiyattadır.
+kişi başına düşen gelir arttı
-hıııı iyi bari.
gönül zenginliğidir.
Hayal dünyası. .
üç çocuk yapmasıdır.
uykusu.
havuzu çatıya mı yoksa bahçeye mi yaptıralım ikilemi içinde olmaması meselâ.