1. 1.
    3 yaşındaki çocuğun düşünmeden "muz cumhuriyeti", 23 yaşındaki gencin ise yine düşünmeden "türkiye" diyeceği ülkedir. bu ülke bildim bileli zenginin yanında oldu.

fakir aç kaldı, zenginin cebi para doldu.
    fakir öldü, zenginin cebi para doldu.
    fakir hapse girdi, zenginin cebi doldu.

zengin hata yaptı, nasıl olduysa haklı çıktı. fakir suçlandı.
    zengin çaldı, nasıl olduysa adalet terazisine birileri dokundu. fakir suçlandı.
    zengin öldürdü, nasıl olduysa serbest kaldı. onun yerine cezaevleri boş kalmasın diye fakir içeri alındı.

ben anlayamıyorum arkadaş. (sözde) müslüman çoğunluğun yaşadığı bir ülke diye biliniyor avrupa'da amerika'da. müslümanlığın temelinde doğruluk yok mu? islam yalanı, dolanı yasaklamıyor mu? e bunlara rağmen nasıl oluyor bu işler? hayır ben müslümanım da yanlış bir dine mi inanıyorum farkında olmadan? benim dinimde bunlar yok yahu. hırsızlık, yalancılık, dolandırıcılık, hak yeme gibi şeyler yok yahu, yok. elin beğenmediğiniz hristiyanı, ateisti senden daha çok korkuyor yalandan dolandan. bunu da anlamak ayrıca imkansız zaten. hristiyanın içinde yine allah korkusu olur da ateist allah nedir bilme. ona rağmen senden daha çok korkuyor haram diye nitelendirdiğimiz şeylerden. bunu da anlamak ayrıca zor. neyse. malum başbakanınız "yuhlarsan tokadı yersin" dedi soma'da yakınını kaybedenlere. biz yakınımız da kaybetmedik -allah korusun- bize ne yapar kim bilir bu lafları görürse.
    1 ... petitjoueur